Zavřít reklamu

Aktuálně už je to měsíc od představení nových operačních systémů od Applu. Pokud jste tuto událost na letošní tradiční konferenci WWDC nezaznamenali, tak konkrétně došlo k vydání iOS a iPadOS 16, macOS 13 Ventura a watchOS 9. Všechny tyto operační systémy jsou aktuálně k dispozici v rámci beta verzí pro vývojáře a testery s tím, že vydání pro veřejnost se dočkáme ke konci roku. Na našem magazínu se však každodenně věnujeme novinkám, se kterými Apple v nových zmíněných systémech přišel. Vzhledem k tomu, že se novým funkcím a možnostem věnujeme již měsíc, tak lze jednoduše potvrdit, že jich je více než dost.

iOS 16: Jak v Safari sdílet skupiny panelů

Několika skvělých vylepšení se v iOS 16 dočkal i nativní webový prohlížeč Safari. Rozhodně zde není k dispozici tolik novinek jako v iOS 15, kde jsme se dočkali například nového rozhraní. Spíše došlo k vylepšení několika již vydaných funkcí. Řeč je v tomto případě konkrétně o skupinách panelů, které je nově možné sdílet mezi uživateli a spolupracovat na nich. Díky skupinám panelů je možné jednoduše rozdělit například domácí a pracovní panely, popřípadě různé panely s projekty apod. S využitím skupin panelů se vám nebudou jednotlivé panely mezi sebou míchat, což rozhodně přijde vhod. Skupinu panelů lze v Safari z iOS 16 sdílet následovně:

  • Prvně se na vašem iPhonu přesuňte do nativní aplikace Safari.
  • Jakmile tak učiníte, tak se klepnutím na dva čtverečky vpravo dole přesuňte do přehledu panelů.
  • Následně uprostřed dole klepněte na aktuální počet panelů se šipkou.
  • Otevře se malé menu, ve kterém si vytvořte nebo rovnou přejděte do skupiny panelů.
  • Tímto se ocitnete na hlavní stránce skupiny panelů, kde klepněte vpravo nahoře na ikonu sdílení.
  • Poté dojde k otevření menu, ve kterém stačí vybrat způsob sdílení.

Výše uvedeným způsobem je tedy možné v Safari z iOS 16 jednoduše sdílet skupiny panelů, díky čemuž v nich následně můžete spolupracovat s ostatními uživateli. Ať už tedy budete řešit nějaký projekt, plánovat výlet či provádět cokoliv podobného, tak můžete využít sdílení skupin panelů a pracovat tak na všem společně s ostatními uživateli.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.