Zavřít reklamu

Mezi hardware, který kdy vzešel z dílny společnosti Apple, patří také samostatná klávesnice Magic Keyboard. V dnešním článku si ve stručnosti shrneme historii jejího vývoje, její funkce a další podrobnosti.

Klávesnice s názvem Magic Keyboard byla představena na podzim roku 2015 spolu s Magic Mouse 2 a Magic Trackpad 2. Tento model je nástupcem klávesnice s názvem Apple Wireless Keyboard. Apple u ní vylepšil mechanismus kláves, změnil jejich zdvih, a provedl hrstku dalších vylepšení. Klávesnice Magic Keyboard byla vybavena lithium-ionovou baterií, její nabíjení probíhalo prostřednictvím Lightning portu na její zadní straně. Byla dále osazená 32-bitovým 72 MHz procesorem RISC ARM Cortex-M3 od ST Microelectronics a disponovala Bluetooth konektivitou. Klávesnice byla kompatibilní se všemi Macy s operačním systémem Mac OS X El Capitan a novějším, ale také s iPhony a iPady s operačním systémem iOS 9 a novějším, stejně jako s Apple TV s tvOS 10 a novějším.

V červnu roku 2017 vydala společnost Apple novou, mírně vylepšenou verzi své bezdrátové klávesnice Magic Keyboard. Tato novinka se vyznačovala například novými symboly u kláves Ctrl a Option, a kromě základní verze si uživatelé mohli zakoupit také rozšířenou variantu s numerickou klávesnicí. Zákazníci, kteří si zakoupili tehdejší nový iMac Pro, k němu mohli dostat také Magic Keyboard s numerickou klávesnicí v tmavé barvě – tu Apple o něco později začal prodávat také samostatně. Majitelé Macu Pro z roku 2019 zase spolu se svým novým počítačem dostali také Magic Keyboard ve stříbrné barvě a s černými klávesami. Uživatelé si klávesnici Magic Keyboard chválili zejména pro její lehkost a nůžkový mechanismus. V roce 2020 pak společnost Apple vydala speciální verzi své Apple Keyboard, která byla určena přímo pro iPady, o té ale bude řeč v některém z našich příštích článků.

.