Zavřít reklamu

Apple Pencil zlepšuje práci majitelům iPadu již od roku 2015, kdy byla její první generace představena spolu s prvním iPadem Pro. V dnešním článku si ve stručnosti shrneme její vývoj, a podíváme se také na to, jaké jsou rozdíly mezi oběma generacemi Apple Pencil.

Kdo potřebuje stylus?

Zatímco řada tabletů i phabletů konkurenčních značek byla vybavena stylusy, iPad od Applu se od samého počátku ovládal pouze prstem. Asi jen málokdo předpokládal, že by se jablečné tablety někdy v budoucnu měly dočkat stylusu – ostatně již Steve Jobs se na adresu stylusů nevyjadřoval zrovna pochvalně. Ve chvíli, kdy ale Apple představil svou Apple Pencil veřejnosti, bylo všem jasné, že se v žádném případě nebude jednat o klasický stylus. První generace Apple Pencil byla představena spolu s iPadem Pro v září roku 2015.

Měla klasický zaoblený tvar, její nabíjení probíhalo za pomoci Lightning konektoru a nabízela funkci citlivosti na tlak spolu s detekcí úhlu. S pomocí Apple Pencil bylo možné pracovat i ve chvíli, kdy se uživatel opíral stranou dlaně o displej iPadu. Na jedno nabití vydržela Apple Pencil první generace až dvanáct hodin práce, během rychlého patnáctisekundového nabíjení zvládla získat dostatek energie pro 30 minut práce. Apple Pencil první generace se ze strany uživatelů setkala s celkem pozitivním přijetím, případné výhrady směřovaly například na adresu nabíjení nebo tvaru, kvůli kterému se mohl jablečný stylus snadno skutálet ze stolu.

Druhá generace

Koncem října roku 2018 pak byla představena druhá generace Apple Pencil a spolu s ní také třetí generace iPadu Pro. Nová Apple Pencil již byla opatřena hranami – stejně jako nový iPad Pro – a její nabíjení probíhalo po přiložení na hranu iPadu. Kromě toho disponovala Apple Pencil druhé generace oblastmi citlivými na dotyk, a tím pádem také schopností vykonávat po poklepání určité akce. Apple Pencil druhé generace se také vyznačovala matnějším finišem a jednodušším vzhledem.

 

.