Zavřít reklamu

Minulý týden potěšila řadu českých uživatelů zpráva o tom, že se u nás začnou konečně prodávat Apple Watch LTE. Při této příležitosti si v tomto článku můžete připomenout, jak se chytré hodinky od Applu postupně vyvíjely.

Apple Watch Series 0

První generace Apple Watch, označovaná také jako Apple Watch Series 0, byla představena v roce 2014 spolu s iPhony 6 a 6 Plus. K dostání byly tehdy tři různé varianty – Apple Watch, odlehčené Apple Watch Sport a luxusní Apple Watch Edition. Apple Watch Series 0 byly osazeny SoC Apple S1 a disponovaly například senzorem pro měření srdečního tepu. Všechny varianty Apple Watch Series 0 nabízely 8GB úložiště, a operační systém umožňoval uložit až 2GB hudby a 75MB fotografií.

Apple Watch Series 1 a Series 2

Druhá generace Apple Watch spatřila světlo světa v září roku 2016 spolu s Apple Watch Series 2. Hodinky Apple Watch Series 1 byly k dostání ve dvou velikostech – 38 mm a 42 mm, a byly vybavené OLED Retina displejem s technologií Force Touch. Apple tyto hodinky osadil procesorem Apple S1P. Apple Watch Series 2 byly osazené procesorem Apple S1, disponovaly funkcí GPS, nabízely odolnost vůči vodě do 50 metrů, a uživatelé měli na výběr mezi hliníkovou konstrukcí a konstrukcí z nerezové oceli. K dostání byla také verze Apple Watch Edition v keramickém provedení.

Apple Watch Series 3

V září roku 2017 představil Apple své Apple Watch Series 3. Bylo to poprvé, co chytré hodinky od Applu nabídly – byť jen ve vybraných regionech – mobilní konektivitu, takže uživatelé byli ještě méně závislí na svých iPhonech. Apple Watch Series 3 se mohly pochlubit o 70 % rychlejším procesorem, plynulejší grafikou, rychlejší bezdrátovou konektivitou a dalšími vylepšeními. Kromě stříbrného a vesmírně šedého hliníkového provedení byly Apple Watch Series 3 k dostání také ve zlatém provedení.

Apple Watch Series 4

Nástupcem Apple Watch Series 3 se v září roku 2018 staly Apple Watch Series 4. Tento model se vyznačoval lehce pozměněným designem, kdy došlo ke zmenšení těla hodinek a zároveň k mírnému zvětšení jejich displeje. Apple Watch Series 4 nabídly například funkci měření EKG nebo detekce pádu, mohly se pochlubit hlasitějším reproduktorem, lépe umístěným mikrofonem, a byly osazeny procesorem Apple S4, zaručujícím lepší výkon a vyšší rychlost.

Apple Watch Series 5

V září roku 2019 představila společnost Apple své Apple Watch Series 5. Tato novinka nabídla například Always-On Retina LTPO displej a integrovaný kompas, a byla k dostání v keramickém a titanovém provedení, stejně jako ve variantě z nerezové oceli nebo recyklovaného hliníku. Samozřejmostí byla také voděodolnost do 50 metrů, snímač tepové frekvence, měření EKG a další obvyklé vlastnosti a vybavení. Apple Watch Series 5 byly osazené procesorem Apple S5.

Apple Watch SE a Apple Watch Series 6

V září roku 2020 představil Apple dva modely svých chytrých hodinek – Apple Watch SE a Apple Watch Series 6. Apple Watch SE byly osazeny procesorem Apple S5 a disponovaly úložištěm o velikosti 32GB. Nabídly funkci detekce pádu, monitoring srdečního tepu, a naopak u nich chyběla funkce měření EKG, měření okysličení krve a Always-On displej. Jednalo se o skvělé řešení pro všechny, kteří chtěli vyzkoušet chytré hodinky od Applu, ale nechtělo se jim investovat do prémiových funkcí, jako byl třeba zmíněný Always-On displej. Apple Watch Series 6 nabídly novinku v podobě senzoru pro měření hladiny kyslíku v krvi, a byly osazené procesorem Apple S6. Ten hodinkám zajišťoval mimo jiné vyšší rychlost i lepší výkon. K vylepšení došlo i u Always-On Retina displeje, který oproti předchozí generaci nabídl více než dvojnásobně vyšší jas.

.