Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a veškeré spekulace či různé úniky necháváme stranou. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Instagram spouští funkci pro skupinové videohovory

V současné době jsme z důvodu současné globální pandemie nuceni se co možná nejvíce zdržovat doma a případně se vyhnout jakékoliv sociální interakci. Z tohoto důvodu se spousta lidí naučila používat řadu různých aplikací, pomocí kterých se mohou spojit se svou rodinou či přáteli. Mezi jablíčkáři je bezpochyby nejoblíbenější služba FaceTime či Skype. Důležitost virtuálního spojení si ale uvědomuje i samotný Instagram, který se nyní vytáhl se zbrusu novou funkcí. Nově totiž budete moci vytvořit skupiny až pro 50 uživatelů, ve kterých následně můžete spustit skupinový videohovor. Tuto novinku Instagram oznámil skrze sociální síť Twitter, kde také uvedl krátké ukázkové video.

WhatsApp testuje QR kódy, které by mohly usnadnit sdílení kontaktů

Řada uživatelů pro komunikaci využívá výhradně platformu WhatsApp, která se pyšní koncovým šifrováním. Nově WhatsApp začíná testovat zbrusu novou funkci, kdy pomocí QR kódů budete moci vzájemně sdílet vaše kontaktní spojení. Tato novinka se aktuálně objevila v beta verzi aplikace na operačních systémech iOS i Android a najít ji můžete v Nastavení. QR kódy navíc uživatelům dávají zcela novou možnost, kdy s druhou osobou již nadále nebudou muset sdílet své osobní telefonní číslo, ale vše se bude dát vyřešit pomocí prostého unikátního QR kódu. Navíc se bezpochyby jedná o daleko rychlejší sdílení kontaktu, než kdybyste druhé straně museli diktovat vaše číslo.

Kde tuto novinku v aplikaci můžete najít (WABetaInfo):

Na  Arcade míří RPG Towers of Everland

Pokud se považujete za fanoušky kvalitních RPG her, které vás parádně vtáhnou do děje a mají co nabídnout, zbystřete. Do  Arcade dnes totiž zavítal zbrusu nový titul s názvem Towers of Everland, který je k dispozici pro iPhone, iPad a Apple TV. V této hře na vás čeká řada prozkoumávání, soubojů a nejrůznějších dobrodružných úkolů. Na vašem vynikajícím dobrodružství budete muset obsadit všechny věže, což se samozřejmě neobejde bez notné dávky odvahy, kvalitní výbavy a poctivé vytrvalosti. Towers of Everland je k dispozici exkluzivně na platformě  Arcade, která vás vyjde na 129 korun měsíčně.

Netflix se chystá zrušit neaktivní předplatná

Podle posledních zpráv se Netflix chystá automaticky rušit všechny předplacené účty, které již nadále nevyužívají streamovací platformu pro sledování filmů či seriálů. Jak to ale celé bude fungovat? Pokud za své předplatné stále platíte a jednoduše jste na službu zapomněli, nebo se zkrátka a pouze nekoukáte, možná by vás následující řádky mohly zajímat. Netflix se nově chystá emailem kontaktovat všechny účty, které nebyly alespoň rok aktivní, čímž je informuje o tom, že bude jejich účet za další rok neaktivity zrušen. Celkově tedy musíte být dva roky neaktivní, aby k zrušení předplatného vůbec došlo. Samozřejmě se jedná o perfektní krok ze strany Netflixu, který může některým uživatelů ušetřit peníze, ale má to i své mouchy. Čas neaktivity je totiž poměrně dlouhý.

Netflix TV
Zdroj: Unsplash

Nalejme si totiž čistého vína. Člověk, který skutečně zapomene, že již rok platí za streamovací platformu a následně mu přijde mail o tom, že bude jeho účet zrušen, se na Netflix pravděpodobně podívá znovu, protože mu jej daný mail připomene. Tímto začne celý koloběh nanovo a ke zrušení dost možná nikdy nedojde. Kolik byste ale museli Netflixu zaplatit, kdybyste na předplatné zapomněli a následně vám jej společnost zrušila sama? Pro příklad si vezmeme nejdražší model, který vás vyjde na 319 korun měsíčně. Jak už nyní víme, ke zrušení dojde po dvou neaktivních letech, tedy 24 měsících. Takto byste museli prakticky vyhodit 7 656 korun z okna, aby ke zrušení vůbec došlo. Netflix ale tvrdí, že tato novinka ušetří peníze hned několika lidem. Podle jejich slov totiž méně než půl procenta předplatitelů (což může být klidně 900 tisíc lidí) platformu nepoužívá, ale přesto za ni platí.

Diskuze k článku

    Tenhle pristup Netflixu se mi vubec nelibi. Co je jim do toho, maji penize za ten ucet? Maji! Tak co otravuji uzivatele? Tenhle baca pristup k oveckam se mi fakt nelibi!

celý text

Čtěte více