Zavřít reklamu

Pokud sledujete pravidelně náš magazín, tak jistě víte, že se každodenně věnujeme novinkám, se kterými přišel Apple ve svých nových operačních systémech, které před pár měsíci představil. Konkrétně došlo k představení iOS a iPadOS 16, macOS 13 Ventura a watchOS 9. Všechny tyto operační systémy jsou stále k dispozici v beta verzích pro testery a vývojáře, každopádně si je instaluje i mnoho obyčejných uživatelů za vidinou získání předběžného přístupu k funkcím. Vylepšení je v systémech opravdu mnoho – například v iOS 16 jsme se dočkali pár novinek v rámci nativní aplikace Mail.

iOS 16: Jak změnit dobu pro zrušení odeslání e-mailu

Jednou z hlavních novinek v Mailu z iOS 16 je funkce, kterou nabízí většina konkurenčních klientů již opravdu dlouhou dobu – jedná se o možnost pro zrušení odeslání e-mailu. To se hodí například tehdy, pokud klepnete na tlačítko odeslat, ale uvědomíte si, že jste zapomněli přidat přílohu, popřípadě že jste něco napsali špatně apod. V rámci nativního Mailu je možné odeslání zrušit ve výchozím nastavení do 10 sekund, nyní se však Apple rozhodl dát uživatelům možnost volby a dobu pro zrušení odeslání si změnit. Postup je následující:

 • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu s iOS 16 přešli do nativní aplikace Nastavení.
 • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o kus níže, kde najděte a rozklikněte kolonku Mail.
 • Zde se pak přesuňte úplně dolů, a to ke kategorii s názvem Sending.
 • V rámci této kategorie pak rozklikněte jedinou možnost Undo Send Delay.
 • Tady už jen stačí, abyste si dobu pro zrušení odeslání e-mailu nastavili.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem iPhonu s iOS 16 v rámci aplikace Mail nastavit dobu, po kterou budete schopni zrušit odeslání e-mailu. Ve výchozím nastavení je zvoleno 10 sekund, využít však můžete také 20 sekund či 30 sekund. Anebo, pokud funkci vůbec nechcete, tak ji můžete deaktivovat. V případě, že byste chtěli zrušit odeslání e-mailu v aplikaci Mail, tak po odeslání stačí jednoduše ve spodní části obrazovky klepnout na tlačítko Zrušit odeslání.

zrušit odeslání mail ios 16

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Boha, nepište furt o 16ce, dyž ešče NÉNI!!!
  Už nás to neba!!!!

  Dobrý den, už jsem to tady jednou vysvětloval. Existuje mnoho obyčejných uživatelů, kteří si instalují beta verze – přesně pro ně jsou tyto články určeny. V návodní sekci se novým systémům věnujeme vždy jen pár měsíců, děláme to tak již několik let v kuse. Během dne tady jinak vychází mnoho dalších článků, které s novými systémy spojené nejsou. Jestliže vám tyto návody nejsou užitečné, doporučím právě čtení jiných článků :) Díky a přeji fajn den!

celý text

Čtěte více.