Zavřít reklamu

Většina uživatelů Apple produktů využívá ke správě svých e-mailových schránek nativní aplikaci Mail. Rozhodně se není čemu divit, jelikož nabízí většinu funkcí, které mohou obyčejní uživatelé potřebovat. Avšak v případě, že potřebujete e-mailového klienta s pokročilejšími funkcemi, tak musíte sáhnout po nějakém konkurenčním řešení. Nativní aplikaci Mail totiž stále chybí mnoho důležitých funkcí, byť se tedy Apple stále snaží o vylepšování. Několika nových a vymodlených funkcí jsme se v Mailu dočkali také s příchodem iOS 16 a na našem magazínu se jim samozřejmě věnujeme.

Jak na iPhone zrušit odeslání e-mailu

Jednou z novinek v aplikaci Mail z iOS 16 je také konečně možnost pro zrušení odeslání e-mailu. To se hodí například tehdy, pokud pošlete e-mail, ale v zápětí zjistíte, že jste v něm udělali nějakou chybu, zapomněli jste přidat přílohu anebo třeba nevyplnili příjemce kopie. Konkurenční e-mailoví klienti nabízí tuto funkci již několik dlouhých let, jablečnému Mailu to však bohužel trvalo delší dobu. Zrušení odeslání e-mailu provedete následovně:

  • Prvně se na vašem iPhonu klasicky přesuňte do aplikace Mail.
  • Následně otevřete rozhraní pro nový e-mail, tedy vytvořte nový nebo odpovězte.
  • Jakmile tak učiníte, klasicky vyplňte náležitosti, tj. příjemce, předmět, zprávu atd.
  • Jakmile budete mít e-mail připravený, tak jej klasickým způsobem odešlete.
  • Po odeslání však ve spodní části obrazovky klepněte na Zrušit odeslání.

Výše uvedeným způsobem je tedy možné v Mailu z iOS 16 jednoduše zrušit odeslání e-mailu. Ve výchozím nastavení máte na zrušení odeslání e-mailu rovných 10 sekund – poté už není cesty zpět. Pokud vám však tato doba nevyhovuje a chtěli byste ji zvýšit, tak můžete. Stačí přejít do Nastavení → Mail → Lhůta pro zrušení odeslání, kde vyberte možnost, která vám bude vyhovovat.

.