Zavřít reklamu

Vítejte v naší každodenní rubrice, ve které si zrekapitulujeme ty největší zajímavosti z IT světa, které se za posledních 24 hodin udály, a my máme pocit, že byste o nich měli vědět.

YouTube CEO: Budeme z YouTube mazat veškerý závadný obsah o koronaviru

CEO YouTube Susan Wokcicki se nechala slyšet, že společnost hodlá razantně vystupovat proti všem, kteří budou na jejich platformě šířit nepravdivé informace o současné globální pandemii koronaviru COVID-19. Konkrétně jde o „jakýkoliv obsah tvářící se jako zdravotní doporučení, který bude v rozporu s oficiálními doporučeními zveřejněnými Světovou zdravotnickou organizací (WHO)„. Takovýto „problematický“ obsah bude z platformy YouTube bez upozornění odstraněn. Mezi takto závadná videa budou patřit například ta, ve kterých zazní doporučení o tom, že přijímání zvýšené dávky vitamínu C dokáže nakaženého člověka uzdravit, apod. Na první pohled výše popsané může jevit jako uvědomělý boj proti různým desinformacím, je však nutno brát v potaz to, že WHO si v době současné krize nevede také nikterak skvěle jakožto autorita, která by měla prezentovat obecně platná doporučení – jako například některá protichůdná doporučení a opatření, zveřejněná několik dní po sobě (nošení roušek, cestování…). Přijatá opatření jsou z jedné strany vítány, z druhé však zaznívají zmínky o cenzuře a o tom, zda-li jsou prohlášení a doporučení WHO zcela legitimní a měly by tak být považovány za nezpochybnitelné.

Streamovací služba nVidia GeForce Now čelí dalším problémům

Streamovací služba nVidia GeForce Now, která slibovala vytříbený herní zážitek na všech platformách, má čím dál tím více problémů. V posledních týdnech ze služby odstranily své tituly velké vydavatelské domy a vývojářská studia, mezi která patří například Activision-Blizzard, Bethesda, 2K a další. Ze služby tak postupně mizí čím dál tím více populárních titulů, což je vůči uživatelské základně poměrně zásadní problém. Důvodů pro odstranění herních knihoven jednotlivých vydavatelů může být mnoho, oficiálně však nebyl komunikovaný žádný. Jednotliví vývojáři a vydavatelů buď pracují na vlastní službě tohoto typu, nebo chtějí mít svůj vlastní obsah dostupný jen prostřednictvím buď vlastních, nebo spřízněných digitálních prodejních platforem (Steam, Epic Game Store, EA Origin, Battle.net…). Informace o zrušení spolupráce s dalšími vydavateli se navíc objevují čím dál častěji. Mezi ty poslední, kteří nechtějí nabídnout svou herní knihovnu v rámci služby, patří Microsoft Xbox Game Studios, Warner Bros, Codemasters, Klei Entertainment a další. Hráči tak přišli o možnost streamovat například populární sérii Gears of War, Halo, nebo tituly ze série Forza, Batman a mnoho dalších. Pokud to takto půjde dál, původně slibně vypadající služba bude předurčena k neúspěchu.

Nvidia GeForce Now FB
Zdroj: nvidia.com

Nový Microsoft Flight Simulator bude vyžadovat nadupaný herní stroj

Fanoušci leteckých simulátorů se mají na pozoru. Do konce letošního roku by mělo dojít k vydání nové verze legendárního Microsoft Flight Simulátoru, který byl poprvé představen loni v červnu na veletrhu E3. Všechna doposud zveřejněná videa, obrázky a další záběry ze hry vypadaly naprosto úchvatně a dalo se tak očekávat, že hardwarové nároky na slušný chod nového titulu nebudou nejnižší. To se nyní víceméně potvrdilo. Nejnižší doporučovaná konfigurace by měla obsahovat alespoň 4 jádrový procesor, 8GB RAM, grafickou kartu s alespoň 2 GB VRAM a až 150 GB místa na disku. Ideální sestava je logicky daleko výkonnější a obsahuje relativně high-endové komponenty (CPU/GPU) a například 32 GB RAM.  Co však překvapí jsou zejména nároky na internetové připojení. Vzhledem k tomu, že má hra nabídnout prakticky celý svět, bude využívat unikátní technologii streamování vizuálního obsahu, k jehož renderingu bude využívaná cloudová infrastruktura Microsoft Azure. V návaznosti na to hra vyžaduje alespoň 5 Mb/s připojení k internetu. S nastavenou kvalitou textur se bude požadavek na rychlost internetového připojení zvyšovat. Pro maximální úroveň kvality a rozlišení textur bude vyžadovaná rychlost připojení alespoň 50 Mb/s.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více