Zavřít reklamu

Vítejte v naší každodenní rubrice, ve které si zrekapitulujeme ty největší zajímavosti z IT světa, které se za posledních 24 hodin udály, a my máme pocit, že byste o nich měli vědět.

Razer představil nový ultrabokk Stealth 13 se 120 Hz displejem

Společnost Razer představila novou verzi svého kompaktního ultrabooku Razer Blade Stealth 13, která dorazí na trh v nadcházejících týdnech. Novinka si polepšila zejména v oblasti hardwaru, a to jak s ohledem na procesory (nově čipy Intel 10. Core generace), tak i s ohledem na GPU (GTX 1650 Ti Max-Q). Další zásadní změnou, kterou by se mohli inspirovat i další výrobci prémiových laptopů, je přítomnost displeje se 120 Hz obnovovací frekvencí. Displej nového Stealthu tak dokáže nativně vykreslovat až 120 snímků za sekundu, což ocení zejména hráči. Velmi plynulý obraz je však příjemný i při běžné činnosti. Razer o novince tvrdí, že jde o nejvýkonnější ultrabook na trhu. Cena bude v USA začínat na 1800 dolarech, u nás tak můžeme počítat s cenovkou začínající na zhruba 55 tisících korunách.

Společnost AMD představila nové levné procesory Ryzen 3

Pokud se zajímáte o počítačový hardware, pravděpodobně jste zaregistrovali obrovský pokrok na poli CPU, který se během posledních několika let odehrál. Vděčit za to můžeme především společnosti AMD, která se svými procesory Ryzen doslova obrátila celý trh naruby. Ten, díky letité nadvládě Intelu, značně stagnoval, a to v neprospěch koncových uživatelů. Názornou ukázkou skokového vývoje posledních let jsou dnes představené procesory od AMD. Jedná se o nejnižší modely z aktuální generace procesorů Ryzen, a to Ryzen 3 3100 a Ryzen 3 3300X. V obou případech jde o čtyřjádrové procesory s podporou SMT (tedy virtuální 8jádra). Levnější model disponuje takty 3,6/3,9 GHz, ten dražší pak 3,8/4,3 GHz (normální frekvence/boost). V obou případech mají čipy 2 MB L2, 16 MB L3 cache a TDP 65 W. AMD tímto oznámením kompletuje svou produktovou řadu procesorů a v současné době tak pokrývá naprosto všechny myslitelné segmenty od toho nejnižšího low-endu, až po high-end pro nadšence. Nové procesory se začnou prodávat na začátku května a známy jsou i české ceny – na Alze bude Ryzen 3 3100 dostupný za 2 999,-, Ryzen 3 3300X pak za 3 599,-. Vezmeme-li v potaz, že ještě před dvěma lety prodával Intel čipy této konfigurace (4C/8T) za trojnásobnou cenu, je současný stav pro PC nadšence velmi příjemný. V souvislosti s novými procesory společnost AMD oznámila také příchod dlouho očekávaného čipsetu B550 pro základní desky, které dorazí v průběhu června a přinesou zejména podporu PCI-e 4.0.

Procesor AMD Ryzen
Zdroj: AMD

Informace o 267 milionech FB uživatelů se prodaly za 610 dolarů

Bezpečnostní experti z výzkumné společnosti Cyble zveřejnili informace o tom, že se v uplynulých dnech na dark webu prodával dataset informací o více než 267 milionech uživatelů, a to za neuvěřitelných 610 dolarů. Podle dosavadních zjištění součástí uniklých dat nebyly například hesla, soubor však obsahoval e-mailové adresy, jména, Facebook identifikátory, data narození či telefonní čísla jednotlivých uživatelů. Jedná se prakticky o ideální zdroj dat pro další phishing útoky, které mohou být díky uniklým informacím velmi dobře cílené, a to zejména na méně „zdatné“ internetové uživatele. Zatím není zcela jasné, odkud uniklá data pochází, ale spekuluje se o tom, že jde o součást některého z větších dřívějších úniků – Facebook má v tomto ohledu velmi bohatou minulost. Společnost Facebook zatím nevydala žádné oficiální stanovisko. I když nedošlo k úniku hesel, obecně se doporučuje jednou za čas změnit heslo ke svému Facebookovému účtu. Zároveň je nutné mít hesla odlišná – tedy abyste neměli na Facebook stejné heslo jako například do své hlavní e-mailové schránky. Zabezpečení účtu (nejen toho Facebookového) pomáhá také dvoufaktorové ověření, které je možné na Facebooku zapnout také, a to v sekci věnované zabezpečení účtu.

heslo
Zdroj: Unsplash.com

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více