Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace, přičemž různé úniky necháváme stranou. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Na Apple Watch míří nová výzva k Mezinárodnímu dni jógy

Hodinky Apple Watch jsou celosvětově velice populární a svého uživatele příjemným způsobem nutí do aktivity. Součástí toho jsou i ty nejrůznější výzvy, za jejíchž splnění můžete získat virtuální trofej v podobě odznáčku a zároveň si tak odemknete nové samolepky pro aplikaci iMessage. Teprve nedávno jste si na našem magazínu mohli přečíst o nové výzvě, která byla věnována Mezinárodnímu dnu životního prostředí a pro její splnění vám stačilo uzavřít kroužek pro stání. Netrvalo to dlouho a Apple si pro nás přichystal další výzvu. Víte o tom, že se pomalu a jistě blíží Mezinárodní den jógy. Ten je přisuzován 21. červnu a spolu s ním přichází zcela nový odznáček. Jak jej ale můžete získat?

Prohlédněte si animované samolepky, které získáte spolu s odznáčkem:

Abyste získali i další trofej, budete muset udělat něco více, než jen uzavřít kroužek pro stání. Tentokrát po nás totiž Apple bude chtít, abychom se na chvíli pozastavili, našli si pro sebe čas a věnovali jej cvičení. Jednat se samozřejmě bude o jógu. Odznáček se vám totiž zpřístupní v momentě, kdy splníte alespoň 20 cvičení jógy. Jednoduše vám tedy postačí přímo na hodinkách zapnout aplikaci Cvičení, zvolit jógu, nastavit požadovaný čas a pustit se do toho. Je nutné zmínit fakt, že jsou současné výzvy přizpůsobeny aktuální situaci. Z důvodu globální pandemie bychom totiž měli omezit sociální interakci. Poslední dva odznáčky jdou proto velice snadno splnit z domácího prostředí a při jejích plnění nemusíme vůbec opouštět náš dům či byt.

Hodnota Applu poprvé překročila hodnotu $1,5 bilionu

Kalifornský gigant se včera setkal s velice příjemnou novinkou. Hodnota jeho akcií totiž strmě vzrostla. Podobné situace jsme se dočkali také dnes, kdy se cena akcie opět zvýšila, tentokrát konkrétně o 2 procenta. Hodnota jedné akcie se samozřejmě podepsala i na tržní kapitalizaci, neboli tržní hodnotě celé společnosti. Sledem těchto přívětivých událostí se v Applu mohou radovat z neuvěřitelné novinky. Společnost z Cupertina totiž jako první ve Spojených státech amerických přesáhla hodnotu 1,5 bilionu dolarů (v přepočtu zhruba 35,07 bilionů korun) a utvrdila pozici nejhodnotnější společnosti světa. Jedná se o velice přívětivou zprávu, protože ještě loni hodnota společnosti kontinuálně klesala. Na tuto poměrně velkou věc samozřejmě zareagovalo několik investorů, jejíchž názory jsou v zásadě zcela rozdílné. Někteří totiž tvrdí, že je společnost stále podceněna, zatímco ostatní si myslí úplný opak.

Apple hodnota 1,5 bilionu dolarů
Zdroj: MacRumors

Víme, co přinese iOS 13.6

Teprve nedávno jsme se dočkali vydání druhé vývojářské bety operačního systému iOS 13.6. Tato verze je už pár dní k dispozici pro potřeby testování a my se tak pomalu dozvídáme o různých novinkách, které na nás čekají. Podle doposud zveřejněných informací se dočkáme změny v případě automatických aktualizací iOS. Doposud si totiž automatické aktualizace můžeme pouze zapnout či vypnout. iOS 13.6 ale přinese novinku, pomocí které si budeme moci nastavit, aby se v noci, když bude iPhone připojen k WiFi a zapojen do sítě, automaticky stáhla nejnovější verze a případně i nainstalovala. Jedná se o skvělou novinku, pomocí které si budete moci například nechat pouze stáhnout nový iOS a instalaci můžete následně převzít do vlastních rukou, jakmile na ni budete mít čas.

Novinky v iOS 13.6 (YouTube):

Další novinka se týká nativní aplikace Zdraví. Nově si totiž budete moci vést parádní záznamy o vaší aktuální kondici. Pod tím si můžeme představit fakt, že si budeme moci zapisovat například bolesti hlavy, rýmu, sípání v dechu a řadu dalších.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více