Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi uživatele iPhonu a chtěli jste si někdy pustit rádio, tak jste asi zjistili, že aplikace, která by mohla FM rádio zprostředkovat, se v systému jednoduše nenachází. Tak stejně to platí i pro App Store, kde sice můžete nějaké aplikace pro poslech FM rádia najít, jedná se ale o podvodné aplikace. V případě, že hledáte možnost, pomocí které lze na iPhonu spustit klasické FM rádio, tak vás bohužel musím zklamat – žádná taková možnost neexistuje. iPhone a ani žádné jiné jablečné zařízením nedisponuje FM přijímačem, tudíž je spuštění FM rádia jednoduše nemožné. To ale neznamená, že byste si nemohli na iPhonu spustit rádiové stanice.

V případě, že patříte mezi zastánce klasických rádiových stanic a nevadí nám například reklamy, kterými jsou skladby často proloženy, tak není třeba zoufat. Většina českých i slovenských rádiových stanic má k dispozici svou vlastní aplikaci, kterou můžete pro poslech rádia využít. Aplikace rádiových stanic si jednoduše můžete stáhnout zdarma z App Storu, spustit ji a je hotovo. Oproti klasickému rádiu se v aplikacích rádiových stanic často nachází další funkce – často tak můžete narazit třeba na seznam přehraných skladeb, nastavení kvality přenosu a mnoho dalšího. Samozřejmostí je také přehrávání na pozadí. Jak už ale můžete tušit, tak v tomto případě aplikace rádiových stanic konzumují mobilní data, pokud tedy nejste připojeni na Wi-Fi. Pokud tedy máte malý datový balíček, anebo pokud nemáte žádný, tak si na cestách rádiové stanice nepustíte.

Níže naleznete seznam aplikací některých českých radiových stanic:

Jestliže patříte mezi fanoušky hned několika rádiových stanic, tak to pro vás znamená, že si musíte stáhnout hned několika aplikací, abyste mohli stanice poslouchat. Zároveň byste se mezi aplikacemi museli poté složitě přepínat, což není uživatelsky příjemné. I v tomto případě mám pro vás dobrou zprávu. Na App Storu existují různé aplikace, které dokáží zprostředkovat prakticky všechna tuzemská rádia v jediné aplikaci. Pokud tedy neposloucháte jen jednu jedinou rádiovou stanici, ale chcete mezi nimi jednoduše přepínat, tak je pro vás tohle řešení nejspíše úplně nejlepší. Jak už jsem zmínil, tak podobných aplikací je v App Storu k dispozici hned několik – mezi nejoblíbenější patří Rádio Česká republika, jenž má perfektní uživatelská hodnocení, za zmínku však stojí například také myTuner Rádio: Česká republika či jednoduchá RadioApp.

Nutno podotknout, že slovo „rádio“ nabylo v poslední době vcelku odlišný význam. Mladší generace už nevnímají rádio jako klasické FM rádio. „Nové“ rádio najdete například v rámci předplatného Apple Music či Spotify. Často se jedná o jakýsi playlist skladeb, který vytvořil algoritmus na základě toho, co posloucháte. Oproti klasickým rádiovým stanicím mají „novodobé rádia“ možnost přeskočení skladeb a v případě, že si platíte předplatné, tak nejsou ani proložené reklamami. Je tedy jen na vás, zdali budete využívat svá mobilní data na poslech klasického FM rádia prostřednictvím aplikací rádiových stanic, anebo zdali se přesunete do nové doby a budete poslouchat rádia ve streamovacích aplikacích, ve kterých můžete skladby, které se vám nelíbí, přeskakovat a zároveň nejste rušeni reklamami.

.