Zavřít reklamu

Fotografických aplikací a editorů je v App Storu k dispozici jako hub po dešti. Každý měsíc se rovněž objeví pěkná řada aplikací nových. Nabízí se tedy otázka, proč stahovat a zkoušet další? Možná proto, že každá z nich nabízí něco jiného – origiální úpravy, filtry a další editační možnosti. Stejně tak aplikace, které se líbí mně, se již nemusí zamlouvat ostatním. I z toho důvodu je fajn mít v jablečném zařízení větší zásobu a používat je takzvaně na míru dané scéně.

Velmi originální v mnoha směrech je i Dreamy Photo HDR, kterou mají na svědomí kolegové ze Slovenska, ze studia Binarts. Ti vytvořili zasněnou foto aplikaci, ve které se skrývá jak režim fotografování, tak i následných úprav.

Hlavní smysl a kouzlo, na které vývojáři kladli důraz, jsou originální filtry a úpravy, které se podobají zasněným scénám a hollywoodským snímkům. Aplikace nabízí hned několik možností, kterých lze využít. Dreamy Photo HDR umí fotografovat v živém náhledu, přičemž rovnou můžete různě kombinovat filtry, rámečky, geometrické tvary a mnoho dalších úprav. Výhodou tohoto režimu je to, že hned vidíte, jak daná fotka bude vypadat, a ušetříte si tak i čas s následnou editací.

Jak název aplikace napovídá, Dreamy umí fotografovat i v HDR režimu. Smyslem toho je, že HDR algoritmus umí složit snímky hned ze tří expozic, a to -2.0 EV, 0,0 EV a 2.0 EV. Aplikace následně vše spojí v jednu dokonalou fotografii. To můžete názorně vidět na následujících fotografiích.

Logicky druhou možností aplikace je šikovný editor, do kterého můžete nahrát již vyfotografované snímky a libovolně si je upravit. Při prvním spuštění se ocitnete v intuitivním rozhraní, kde vidíte všechny dostupné možnosti. Jako první vaší pozornost upoutá fotoaparát. Hned nahoře se skrývá pár užitečných nastavení, které se mohou někdy hodit. Konkrétně jde o nastavení formátu fotografie, blesku, otočení kamery pro fotografování selfie a nově i zapnutí/vypnutí HDR režimu.

V rohu se nachází tlačítko pro nastavení, kde si můžete například zvolit, zda se vyfocené snímky mají rovnou ukládat do Obrázků, zda ponechat originály a podobně. Najdete zde i nastavení vinětace a barev. Úplně dole jsou pak možnosti, které se týkají samotných úprav či následné editace.

V případě, že zmáčknete tlačítko source, můžete si vybrat z vaší galerie již vyfotografované snímky či obrázek pořídit v aplikaci. Dreamy Photo HDR nabízí především desítky různých filtrů. Ty jsou laděny do teplých až romantických barev, ale lze zde nalézt i filtry pro černobílou barvu, monochromatické či sépiové. Jakmile vyberete vhodný filtr, můžete přistoupit k dalším úpravám, tedy přidat například různé odlesky, škrábance, barvy, zašpinění a další textury.

V aplikaci samozřejmě nechybí ani nabídka různých rámečků nebo předělání celé kompozice tím, že fotku otočíte, zazrcadlíte nebo jinak upravíte k obrazu svému. Dreamy Photo HDR obsahuje i možnost vinětace a časovače pro selfie fotografie.

Naopak co aplikace nenabízí, jsou pokročilejší fotografické parametry, jako je nastavení clony, času nebo ISO. Na druhou stranu lze v aplikaci využít režim přibližování a vyvážení bílé. Stejně tak je v aplikaci posuvník, kterým můžete přizpůsobit inteznitu zvoleného filtru.

Dreamy Photo HDR je v App Storu ke stažení zdarma, přičemž spustit ho můžete na všech iOS zařízeních. Nevýhodou verze zdarma je vodoznak a reklama, která upřímě kazí design celé aplikace. Naštěstí v rámci in-app nákupů ji lze odstranit, a to za přijatelná tři eura. Díky iOS 8 můžete samozřejmě hotové snímky různě exportovat a sdílet na sociálních sítích.

[app url=https://itunes.apple.com/cz/app/dreamy-photo-hdr/id971018809?l=cs&mt=8]

Milovník a nadšený uživatel jablečných produktů.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.