Zavřít reklamu
iWant

Aplikace YouTube pro iPhone X nově podporuje HDR

iWant

Na YouTube se v posledních měsících začala objevovat první videa s HDR obrazem na základě podpory, kterou Google pro tuto technologii spustil. Bylo tedy jen otázkou času, než se možnost prohlížení HDR videí dostane také do oficiální aplikace, která umožní všem uživatelům s kompatibilním zařízením prohlížení takto nahraných videí. YouTube aplikace pro iOS to nyní začíná podporovat a pokud máte iPhone X, můžete si to vyzkoušet.

Zkratka HDR znamená ‚High-Dynamic Range‘ a videa s podporou této technologie nabídnou živější barevné podání, lepší vykreslení barev a obecně lepší kvalitu obrazu. Problém je v tom, že je pro zobrazení HDR videí potřebný kompatibilní zobrazovací panel. Z iPhonů jím disponuje jen iPhone X, z tabletů pak nové iPady Pro. Ty se však aktualizace YouTube aplikace zatím nedočkaly a HDR obsah je tak dostupný pouze pro majitele vlajkového telefonu od společnosti Apple.

Pokud tedy ‚desítku‘ máte, můžete si na YouTube nějaké to HDR video najít a uvidíte, zdali jde o jasně viditelný rozdíl v obraze či nikoliv. Pokud video HDR obrazem disponuje, je to uvedeno po rozkliknutí možnosti pro nastavení kvality videa. V případě Full HD videa by zde mělo být uvedeno 1080 HDR, eventuálně ještě zvýšená frekvence snímků za sekundu.

Na YouTube se nachází velké množství videí s podporou HDR. Existují dokonce i dedikované kanály, na kterých se nachází jen HDR videa (například tento). HDR filmy jsou dostupné také skrze iTunes, pro jejich přehrání však potřebujete jak nejnovější verzi Apple TV 4k, tak kompatibilní televizi s ‚HDR Ready‘ panelem.

Zdroj: Macrumors