Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi šťastlivce, kteří si v České republice mohou dovolit objemný datový balíček, pak jste jistě alespoň někdy využili funkci zvanou osobní hotspot. Pokud osobní hotspot na svém zařízení aktivujete, tak můžete pomocí Bluetooth, Wi-Fi či USB sdílet připojení k internetu na prakticky jakékoliv zařízení. I přesto, že osobní hotspot nemá Apple tak propracovaný jako konkurence, měl by fungovat v zásadě spolehlivě. Občas se vám ale může stát, že z neznámého důvodu nereaguje správně, a proto si v dnešním článku ukážeme, jak postupovat v případě, kdy hotspot na iPhone nefunguje.

Restartujte hotspot

Tento trik se někomu může zdát zbytečné zmiňovat, velice často však zabírá. Přesuňte se do Nastavení -> Osobní hotspot nebo Nastavení -> Mobilní data -> Osobní hotspot, poté vypněte a opět zapněte přepínač Povolit připojení ostatním. Zůstaňte na této obrazovce a na zařízení, které chcete připojit, vyhledejte Wi-Fi síť. Po připojení již můžete na iPhonu obrazovku s hotspotem opustit.

Zkontrolujte důvěryhodnost

Pokud připojujete k vašemu hotspotu počítač prostřednictvím USB, je nutné splnit několik faktorů. V případě Windows je nutné mít nainstalovaný iTunes, bez kterého se jednoduše neobejdete. Po připojení iPhonu k počítači či Macu jej nejprve odemkněte. Poté dojde k zobrazení ověřovacího okna, ve kterém klepněte na Důvěřovat a zadejte kód. Poté na počítači či Macu přejděte do nastavení sítě, kde by se měla nacházet možnost pro připojení se k iPhonu. Dávejte si ale pozor, v některých případech zvolí počítač či Mac po připojení kabelem primárním zdrojem internetu právě hotspot, a to i přesto, že jste k internetu připojeni i jiným způsobem.

iphone x důvěřovat itunes
Zdroj: Apple.com

Restartujte zařízení

Opět se jedná o trik, který napadne téměř každého uživatele, často však pomůže. Pro správnou funkčnost zkuste vypnout a zapnout jak zařízení, ze kterého internet sdílíte, tak i telefon, tablet či počítač, který chcete k Wi-Fi připojit. Pokud vlastníte iPhone s Face ID, tak podržte boční tlačítko s tlačítkem pro úpravu hlasitosti, dokud se neobjeví obrazovka s posuvníky, kde přejeďte prstem po Vypnout přejetím. U iPhonů s Touch ID stiskněte boční/horní tlačítko, které držte do té doby, dokud se neobjeví obrazovka s posuvníky, kde přejeďte prstem po posuvníku Vypnout přejetím. Jestli postup nezabral, pokračujte ve čtení článku.

Obnovte nastavení sítě

Abyste do továrního nastavení nemuseli uvádět celý iPhone, poměrně často v případě nefunkčního hotspotu pomůže pouhé obnovení síťových nastavení. Počítejte však s tím, že se telefon odpojí od všech Wi-Fi sítí, pokud nepoužíváte klíčenku a hesla si do ní nezálohujete. Pro obnovu otevřete Nastavení, rozklikněte sekci Obecné a úplně dole klikněte na Resetovat. Ze zobrazených možností vyberte Obnovit nastavení sítě, zadejte kód a potvrďte dialogové okno.

Kontaktujte svého operátora

Jestli jste si mysleli, že připojení k hotspotu závisí čistě jen na vašem telefonu, mýlili jste se. Jednotliví operátoři mohou nastavit limit přenosu prostřednictvím hotspotu nebo jej blokovat úplně. Například pokud máte neomezená data, u mnoha tarifů českých operátorů je datový limit skrz hotspot nastaven na poměrně nízkou hranici. Pokud vám tedy ani jeden z výše uvedených tipů nepomohl, určitě zavolejte svému operátorovi.

Benjamin Levíček

Slepota není slepá ulice!

I když jsem nevidomý, snažím se překonávat bariéry a v žádném případě to neberu negativně. Studuji osmileté gymnázium, velice rád sportuji, hraji na hudební nástroje a poznávám nové lidi. Zajímám se o technologie, zejména pak o Apple, nezavrhuji ale ani jiné značky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Vyzkoušel jsem všechno, i operátorovi jsem volal. Nic nezabralo, hotspot se odpojoval i při permanentně odemknutém dispeji. Nakonec jsem přešel na Android. Hotspot je stabilní a funguje bezchybně.

    Tohle můžu potvrdit. Jediná funkce, kde je Android opravdu spolehlivější. Za celý den se mi s se služebním ťamťungem nestane, že by lehnul hotspot. S iphonem co půl hodiny a už jsem vážně nas*anej

    Mám také problém s hotspot na Iphone 7 plus na IOS 15.6. Připojení k NB, stále se odpojuje. Zlepšení jsem zaznamenal při stálém stahování GB čehokoliv z uložto. Ovšem připojení TVboxu se na Netflixu neodpojí. Zřejmě stálý tok dat udrží spojení.

celý text

Čtěte více.