Zavřít reklamu

Ať už si chceme kvalitně pustit hudbu, poslat někomu fotografie nebo sledovat filmy na větší obrazovce, tak k propojení zařízení existuje několik různých cest. V zařízeních od společnosti Apple jsou implementovány služby AirPlay a AirDrop – první zmíněná zajišťuje streamování multimediálního obsahu do chytrých televizí či reproduktorů, AirDrop je pak nejjednodušší cesta pro posílání souborů mezi jednotlivými Apple produkty. V případě, že jste zakotvení v Apple ekosystému, jistě se vám tipy pro používání AirPlay a AirDrop budou hodit – níže se podíváme na čtyři z nich.

Předání hudby na HomePod

Pokud vlastníte HomePod a jeden z novějších iPhonů, které disponují čipem U1, můžete pouhým přiložením telefonu k horní straně HomePodu přesměrovat zvuk pomocí AirPlay na reproduktor. Může se však stát, že vám funkce z nějakého důvodu nepracuje správně, to však lze vyřešit poměrně jednoduše. Nejprve se ujistěte, že jste připojeni ke stejné WiFi síti jako je HomePod, a pokud se stále potýkáte s problémem, postupujte následovně. Otevřete Nastavení -> Obecné -> AirPlay a Handoff a aktivujte přepínač Předat na HomePod. Od této chvíle by přehrávání skrze AirPlay mělo fungovat správně.

Automatické streamování do televizorů

Jestliže vlastníte Apple TV nebo některou z televizí podporujících AirPlay, možná jste se setkali se situací, kdy jste chtěli zhlédnout film na iPhonu či iPadu, zařízení však automaticky vyhledalo televizi a začalo obsah stravovat přes AirPlay. Tato funkce se sice mnohým z vás může hodit, rozhodně tomu tak ale není ve všech situacích. Pokud tedy chcete automatické stravování přenastavit, tak se přesuňte do Nastavení -> Obecné -> AirPlay a Handoff a po rozkřiknutí sekce Automatické AirPlay na TV vyberte z možností Nikdy, Zeptat se nebo Automaticky. Takto si streamování můžete přizpůsobit přesně podle toho, jak potřebujete.

Nastavení viditelnosti v AirDropu

AirDrop je vcelku bezpečná služba, u které musíte před zasláním potvrdit, že o daný soubor opravdu stojíte. Jsou však uživatelé, kteří nechtějí, aby je mohli najít cizí lidé, nebo se dokonce cítí lépe, když je prostřednictvím AirDrop nemůže najít nikdo. Abyste viditelnost nastavili, přejděte do Nastavení -> Obecné -> AirDrop a zde klepněte na jednu z možností Příjem je vypnutý, Pouze kontakty nebo Všichni.

AirPlay nebo AirDrop nefunguje

Čas od času se může stát, že jedna ze služeb na určitém zařízení nefunguje. Co se týče AirPlay, musí být jak zařízení, ze kterého chcete streamovat, tak televize či reproduktor připojené ke stejné WiFi síti. Také se ujistěte, že máte všechna svá zařízení aktualizovaná na nejnovější software. V případě AirDrop je nutné mít aktivované Bluetooth, zařízení musí být aktualizovaná, a na žádném z nich nesmí být aktivovaný osobní hotspot.

.