Zavřít reklamu

Sociální služba Instagram, jež se odedávna soustředila zejména na sdílení fotografií, pokračuje ve svém výletu do pole tvorby a sdílení videa. Nově představená aplikace s názvem Hyperlapse umožní majitelům iPhonu jednoduše pořizovat stabilizovaná časosběrná videa.

[vimeo id=“104409950″ width=“600″ height=“350″]

Hlavní předností Hyperlapse je pokročilý stabilizační algoritmus, který se dokáže nevídaně dobře vyrovnat i se skutečně roztřeseným videem. Uživatelům tak umožní z ruky (bez stativu) natáčet téměř dokonale stabilní video. Solidní výsledky přitom poskytne ať už stojíte na místě a natáčíte pohyb mraků po obloze, za chůze sledujete ruch ulice či dokumentujete svůj hrůzný prožitek z jízdy na horské dráze.

Výsledné video Hyperlapse umožňuje přehrát v původní rychlosti, ale zároveň také dokáže záběry zrychlit až na dvanáctinásobek. Stačí spustit jednoduchou, od Instagramu oddělenou aplikaci a během pár klepnutí můžeme stabilizované časosběrné video sdílet svým instagramovým odběratelům nebo facebookovým přátelům. K používání aplikace navíc není nutné zakládat žádný uživatelský účet.

Instagram se podle slov jeho technologického šéfa Mikea Kriegera snažil nový produkt učinit co možná nejpřístupnějším. „Vzali jsme opravdu komplikovaný proces zpracování obrazu a redukovali jej na jediný slider,“ vysvětluje Krieger zrod nové videoaplikace. Celý příběh Hyperlapsu můžete číst na webu Wired.

Témata:
.