Zavřít reklamu

Společnost HyperX zabývající se hlavně herním příslušenstvím, dnes představila zajímavou nabíjecí stanici pro telefony. HyperX ChargePlay Clutch podporuje bezdrátové nabíjení, má v sobě zabudovanou powerbanku, a hlavně přináší ergonomické držení, což se hodí hlavně u mobilních her.

Každý, kdo hraje delší dobu na telefonu, musí uznat, že to ergonomicky není vůbec ideální a telefony se delší dobu nedají držet. Například s gamepady se to nemůže vůbec srovnávat. Jedno z možných řešení předvedl HyperX. Chargeplay Clutch je nabíjecí stanice, která mimo jiné podporuje 5W bezdrátové nabíjení Qi.

Jak ale můžete vidět z obrázků, nechybí ani speciální nastavitelné držáky, které výrazně zlepší ergonomii držení telefonů. Do stanice se můžou vložit menší telefony, ale i „giganti“ typu Apple iPhone 11 Pro Max nebo Samsung Galaxy Note 10 Plus. Jedna z dalších funkcí je možnost bezdrátového nabíjení na cestách. Na spodní stranu stanice totiž můžete pomocí magnetu a pinů připevnit speciální powerbanku, která bude dodávat energii do telefonu. Tato baterie má kapacitu 3 000 mAh a může sloužit i jako klasická powerbanka, má totiž USB-A a USB-C konektory.

Novinka už je k dispozici v zahraničí za cenu 59,99 dolarů, v přepočtu cca 1600 Kč. Dostupnost na našem trhu není v současné době není známá, nicméně časem by se tohle příslušenství mělo na našem trhu ukázat. Už jen třeba z toho důvodu, že ostatní produkty z řady HyperX ChargePlay se na našem trhu prodávají.

.