Zavřít reklamu

Internet dokáže být dobrým sluhou, ale zároveň zlým pánem. Důkazem toho může být například fakt, že se (nejen) na sociální síti Twitter začaly objevovat hromady příspěvků, které pochází z ne tak úplně ideálních zdrojů – například z různých úniků dat technologických společností, anebo z hackingu. O původu těchto informací se rozhodl Twitter informovat své uživatele, a to tak, že tyto příspěvky označí speciálním štítkem. Tuto funkci ale neplánovaně vzali do svých vlastních rukou někteří uživatelé a začali s ní, jak už to tak bývá, nakládat podle svého. Mimo to se společnost HP rozhodla zvýšit šanci na své uplatnění na trhu s herním příslušenstvím a v rámci této snahy provedla akvizici značky HyperX. Dále se v rámci tohoto souhrnu podíváme na nemalé problémy společnosti Sony, které souvisí s dostupností herní konzole PlayStation 5. Nakonec se podíváme na to, jak chce YouTube rodičům starších dětí usnadnit přechod z aplikace YouTube Kids ke standardní verzi YouTube.

Zneužití funkce na Twitteru

Sociální síť Twitter začala některé z příspěvků označovat speciálním varováním, ve kterém udává, že obsah tweetu mohl být získán za pomoci hackování. Tento štítek se začal objevovat například u některých zpráv, které Twitter vyhodnotil jako založené na hackování a uniklých dokumentech. Tato funkce ale dlouho výhradně v rukou Twitteru nezůstala – někteří uživatele totiž našli způsb, jak upravit URL tak, aby se zmíněný štítek zobrazoval u jakéhokoliv příspěvku. Zmíněný trik lze údajně použít jak v iOS verzi, tak i v Android verzi aplikace Twitter, a některé zprávy dokonce hovoří o tom, že v případě použití štítku u Twitteru pro Android může dojít k pádu aplikace. Twitter toto opatření zavedl poté, co sklidil kritiku kvůli blokování odkazů na články z New York Post ohledně syna amerického prezidenta Joe Bidena. Štítky mají na síti sloužit jako náhrada za původní blokování odkazů.

Firma HP odkoupila značku HyperX

Zatímco pro řadu lidí jsou v současné době jakékoliv investice spíše neproveditelné, tak se společnost HP rozhodla, že se vydá opačnou cestou. Tento týden totiž provedla akvizici značky HyperX, která vyrábí herní příslušenství. Výše akvizice činila 425 milionů dolarů a firmě HP tak mimo jiné zajistila o poznání výraznější postavení na trhu s herním příslušenstvím. Značka HyperX dosud spadala pod společnost Kingston, která si podle vyjádření HP ponechá i nadále DRAM, flash a SSD produkty pro hráče i nadšence. Akvizice není prvním krokem v rámci snahy HP o vstup na příslušný trh – již se zde pokouší prosadit se značkou Omen, ve srovnání s konkurencí v podobě firem Corsair, Logitech nebo Razer si ale příliš dobře bohužel nevede. Firma HP v souvislostí s akvizicí uvedla, že aplikace Ngenuity, která je spojená s některými zařízeními od HyperX, bude i nadále existovat, a nebude zahrnuta k softwaru Omen Control Center.

PS5 je i nadále nedostatkovým zbožím

Nedávno jsme vás informovali o tom, že je stále ještě prakticky nemožné sehnat herní konzoli PlayStation 5. Ředitel Sony Interactive Entertainment Jim Ryan tento týden v této souvislosti uvedl, že naskladnění PS5 bude s velkou pravděpodobností problémem i nadále, a že by nedostupnost konzole mohla dokonce negativně ovlivnit prodeje v průběhu letošní vánoční sezóny. Na vině je podle Ryana více různých faktorů, patří mezi ně například opatření, související s pandemií COVID-19, nebo třeba celosvětový nedostatek komponent. Za jeden z nejviditelnějších příkladů označil Ryan nedostupnost polovodičů, která činí potíže napříč různými oblastmi průmyslu. Jim Ryan dále také uvedl, že je zapotřebí změnit model distribuce u společnosti Sony, a že tato změna je obzvlášť nutná v době, kdy je prakticky nemožné navštěvovat tradiční kamenné prodejny.

Ještě lepší dohled nad dětmi na YouTube

Provozovatelé populární videoplatformy YouTube tento týden oznámili, že chystají nový soubor restrikcí, který by měl rodičům umožnit lepší kontrolu nad tím, jaký obsah sledují jejich děti, a k čemu mají na YouTube přístup. Na oficiálním webu YouTube stojí, že nové filtry pomohou rodičům v seznamování dětí s obsahem, který bude adekvátní jejich věku, a který starším dětem usnadní bezpečný přechod z dětské aplikace YouTube Kids na standardní aplikaci YouTube. Program bude nejprve spuštěn v režimu testovací betaverze, k postupnému šíření všech příslušných funkcí bude docházet v průběhu následujících několika měsíců.

YouTube prechod z YouTube kids
.