Zavřít reklamu

 

Věřím ve fitness a musím si zapumpovat. Tyto dvě hlášky z filmu Pot a krev mi utkvěly v hlavě natolik, že si na ně vždy při nějaké fyzické aktivitě vzpomenu. Právě ke sportu neodmyslitelně patří i monitoring tělesných parametrů, jako je váha, BMI, svalová hmota či tuky. Zrovna nedávno jsem si tyto hodnoty nechal změřit na koupališti. Výživová poradkyně mi řekla, abych si jen stoupl na jejich váhu a do ruky mi dala dvě drždala, která byla šňůrou spojena s váhou. Následně mi oznámila, jak na to jsem.

Jakmile jsem přišel domů, stoupl jsem si pro změnu na svoji váhu, tedy přesně řečeno na komplexní tělesný analyzátor iHealth Core HS6. K mému údivu se hodnoty skoro nelišily, až na podíl vody v těle, který se logicky během dne mění. Dospěl jsem tak k názoru, že nemusím využívat drahá zařízení a ještě dražší výživové a fitness specialisty k tomu, abych přehledně mohl sledovat své tělesné parametry. Váha iHealth Core HS6 toho dokonce umí mnohem více.

Při prvním pohledu na profesionální váhu od společnosti iHealth vám musí být jasné, že to není jen tak obyčejná váha. Povrch z tvrzeného skla a nádherně čistý design se rázem stane ozdobou vaší koupelny či obýváku. Vtip je totiž v tom, že váha má v sobě Wi-Fi modul a umí se připojit k vaší domácí síti.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

V praxi to může vypadat následovně: každé ráno si jen stoupnete v koupelně na iHealth váhu a následně uvidíte to, co umí každá obyčejná váha, tedy především vaši hmotnost. Následně odcházíte do kuchyně připravit si snídani a přitom již můžete vzít do ruky iPhone a spustit aplikaci iHealth MyVitals 2. Ta je pomyslným mozkem a hlavní centrálou pro správu všech vašich osobních údajů. Takže po rozkliknutí příslušné kolonky nevidím jenom svoji hmotnost, ale hned devět svých tělesných parametrů.

Váha iHealth kromě hmotnosti měří i index BMI, procento tělesného tuku v těle, celkovou beztukovou hmotnost, svalovou hmotu, kostní hmotu, objem vody v těle, poměr vnitřního orgánového tuku a umí spočítat a vyhodnotit i denní příjem kalorií. Osobně si myslím, že jde o naprosto vyčerpávající přehled, který v určitých případech neumí vyhodnotit ani praktický lékař. Pokud tedy nepoužívá nějaké moderní pomůcky.

To není všechno

Váha má v sobě i pár domácích vychytávek. Kromě toho, že je kompletně napojena na vaši domácí síť, a přenos dat tedy probíhá prakticky okamžitě po zvážení, umí iHealth měřit i teplotu a vlhkost okolního prostředí. Vedle vlastních tělesných údajů tak máte přehled také o teplotě a vlhkosti v domě.

Principem zdravé životosprávy a pohybu je dlouhodobé měření. Pro tyto účely se váha iHealth může stát vaším skvělým pomocníkem. Naměřená data se v aplikaci zobrazují v přehledných grafech a tabulkách. Nic vám neunikne a v případě, že používáte od společnosti iHealth i další gadgety a měřící přístroje, máte všechna data na jednom místě. Taková vylepšená aplikace Zdraví. iHealth má v nabídce také například měřiče krevního tlaku, sportovní náramky a několik dalších vah.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Je nutné však podotknout, že iHealth Core HS6 patří mezi špičku a pomyslnou vlajkovou loď mezi vahami. Velmi se mi také zamlouvají další chytré funkce, které aplikace v iPhonu umí. Ta na základně výsledků umí například doporučit denní příjem kalorií a to podle toho, zda chcete zrovna zhubnout, přibrat či nabrat svalovou hmotu. Aplikace vám sama nabízí různé motivační programy a ve spojení s dalšími výrobky máte přehled o celém svém těle.

Na jedné váze iHealth Core HS6 můžete mít až deset uživatelských účtů a vést tak záznamy celé rodiny. Stačí jen to, aby každý, kdo chce váhu používat, zadal své tělesné parametry, jako je váha, výška a věk. Ty napomáhají k přesnému měření a váha dokonce sama rozpozná, který člen rodiny na váze zrovna stojí. Naměřená data opět naleznete v aplikaci, ve které rovněž máte založený svůj uživatelský účet. Ten je přístupný i na webu v osobním cloudu a vše je k dispozici zdarma, včetně aplikace v App Storu.

Rychlá a jednoduchá instalace

V případě, že s váhou nejste zrovna na domácí síti, například si ji vezmete s sebou na chalupu, má iHealth Core HS6 pro tyto případy i vnitřní paměť, která pojme až 200 posledních měření. Pokud se paměť zaplní, váha automaticky začne mazat nejstarší záznamy. V praxi se však s tímto jen těžko setkáte, jen kdybyste váhu měli dlouhodobě mimo domov.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Samotná instalace váhy je velmi snadná. Na váze se nenachází žádné tlačítko a aktivace probíhá pouhým našlápnutím. Pokud chcete do váhy přidat nového uživatele či aktivovat váhu novou, stačí zespodu váhy u krytu na baterie zmáčknout tlačítko SET a spustit aplikaci iHealth, jež vás provede instalací. Prakticky během pár vteřin se váha napojí na Wi-fi síť a snadno vše krok po kroku nastavíte.

Velmi se mi líbí, že společnost u vývoje této váhy přemýšlela a u krytu na baterie je i QR kód, který po naskenování v aplikaci iHealth okamžitě rozpozná, jaké zařízení a typ máte. Instalace je následně hotová téměř okamžitě.

Váha je napájena čtyřmi klasickými AAA bateriemi, jež mají podle výrobce vydržet až tři měsíce při každodenním užívání váhy. Během našeho testování fungovala iHealth Core HS6 naprosto spolehlivě. Data se vždy odeslala do aplikace, které lze vytknout jedině to, že prozatím není optimalizovaná pro větší displej iPhonu 6 Plus.

Všechny naměřené hodnoty lze různě sdílet a uživatelské účty můžete opatřit bezpečnostními hesly. Váha iHealth Core HS6, která se může pochlubit zdravotní certifikací, stojí 3 599 korun, což s ohledem na její komplexnost ve finále není příliš. Navíc když si uvědomíte, že za takovou cenu můžete mít v teple domova zařízení, které vám dodá podobné výsledky jako profesionální zdravotnické přístroje, kterými vás změří váš lékař.

Diskuze k článku

  Podobný článok som čítal aj o predchodcovi tejto váhy HS5 ktorú som si nakoniec aj kúpil a bohužial som bol veľmi sklamaný. Je to wifi váha!!! Čiže zrejme zámerne sú v článku použité slovíčka „takmer okamžite“ čo sa týka naviazania spojenia s domácou wifi sieťou. Kvôli mne nepochopiteľnej absencii využitia BT, ktoré sí e váha má, ale používa ho len na spárovanie s telefónom, trvá pripojenie k mobilu cca 10-oo sekúnd. Prakticky povedané 1x z 6 pokusov spojiť sa s mobilom (iP4s a iP6) bol úspešný. Váha sa po 4 mesiacoch pokazila (ukazovalo stále vybitie batérie aj po vložení nových) dal som reklamovať a čakám že mi vrátia peniaze, nakoľko DÚFAM že táto HS6 vyladila problémi predchádzajúcej verzie a snáď je už problém s wifi vyriešený. Aj keď stále nevhápem prečo nepoužíva na synchronizáciu s telefónom to vstavané BT.

  Možná jsem to špatně pochopil, ale nějaké častější spojení váhy s iPhonem by snad ani nemuselo být potřeba. Přes wifi je to připojené do domácí sítě a data se odesílají do cloudu, takže iPhonu stačí sledovat data v cloudu. Ale zkušenosti s tím samozřejmě nemám žádné a zdejší negativní zkušenosti mi moc radost nedělají.

  No, pokud se nepletu, tak váha a iPhone musí být na stejné WiFi, ale je možné, že je to jenom bezpečností „vlastnost“ a jde to přes cloud.

  …ale zasa druhý príklad: iPad 4 mi nerobil skoro žiaden problém, tam bola úspešnosť o polovicu lepšia. (Aj keď nie 100%) ALE na tablety je len staršia verzia aplikácie (otrasne spracovaná) a tá „nová“ je len na mobil.

  Ono by to bolo pekné, len tam je ten problém že ono sa to loguje na mobil cez ten cloud. Čiže pokial ti to neukáže na mobile, tak to nie je ani na cloude!

  V životě jsem takové informace nepotřeboval,babička mi říkávala :jez do polosyta,pij do polopita a vyjdou ti naplno léta. Asi na tom něco bude, bude mi 82

  Od iHealth už bych si nic nekoupil. Jejich absolutní ignorace na fóru či na e-mail, u věci která stojí X tisíc, zabugovaný SW, který nejsou ani po roce schopni opravit. Mám zkušenost s hodinkami a váhou.

  Souhlas, při pohledu na jejich fórum jsem litoval, že jsem si tuhle
  váhu koupil. SW je taky nic moc, kdyby šlo pouze o nepodporu rozlišení
  6/6plus, bylo by to super. Největší problém byl to spárovat s telefonem.
  Trvalo mi to dlouho, než jsem zjistil/dohledal, že problém bude v
  nepodpoře 5Ghz WiFi a snad to má problémy i se speciálními znaky v
  heslu. Taky je tam snad podmínka, že musí iPhone být na stejné WiFi,
  jako váha, takže mám sice doma slušný duální router s WiFiac, ale kvůli
  váze to nemůžu využívat :-(

  Máš kúpený tento typ HS6?
  Ako je to s párovaním pri vážení?
  Ide hneď na prvý pokus?
  S 5Ghz by som nemal problém, nakoľko mám dual aj 5 aj 2,4Ghz wifi router.

  Při vážení nic neřeším, postavím se, zváží mně to a pokud otevřu aplikaci, hned to tam je.

  Kazdy priemerne inteligentny jedinec vie z udaju svojej vahy ci je stihly, alebo tucny. Vypocet BMI je trivialny vzorec. Neviem preco davat 150ecok za tuto nadheru.

celý text

Čtěte více