Zavřít reklamu

Společnost IKEA vydala v průběhu letošního roku chytré žárovky ze série Tradfri (v českém katalogu si je můžete prohlédnout zde), které měly disponovat podporou pro HomeKit. Po několika odkladech, způsobených dlouhým testováním a certifikací se zákazníci oficiální podpory konečně dočkali a od dnešního dne je v App Store k dispozici aplikace, skrze kterou je možné inteligentní osvětlení ovládat přímo z vašeho iPhonu či iPadu.

Aby jste mohli žárovky ze série Tradfri ovládat ze svého iOS zařízení, je nutné provést aktualizaci dálkového ovládání, společně s aktualizací vlastní iOS aplikace. Tato aplikace vám umožní vygenerovat speciální kód, díky kterému bude možné žárovky ovládat přímo přes HomeKit, kde je můžete spárovat s dalšími inteligentními prvky vaší domácnosti, jako jsou například žárovky Philips Hue.

Podpora IKEA produktů v rámci HomeKitu je zatím poměrně omezená, neboť je možné jen vypínat či zapínat spárované příslušenství. Dá se ovšem očekávat, že se na rozšíření funkcionality pracuje a kromě výše zmíněného se do HomeKitu v blízké budoucnosti dostanou také další inteligentní doplňky, které švédský nábytkářský gigant nabízí. Sada chytrého osvětlení Tradfri je dostupná od 449 korun a může se vyšplhat až na necelé dva tisíce, dle počtu žárovek a přikoupenému příslušenství. Více informací najdete na oficiálním webu společnosti IKEA (zde).

Zdroj: 9to5mac

.