Zavřít reklamu

Společnost Apple včera večer zveřejnila nový operační systém iOS 11, který přináší mnoho novinek. Jednou z těch nejzásadnějších je přítomnost ARKitu a tím pádem také aplikací, které jej podporují. V posledních týdnech jsme několikrát psali o aplikacích, které rozšířenou realitu využívají. Vždy však šlo o betaverze či vývojářské prototypy. Se spuštěním iOS 11 se však v App Store začaly objevovat první aplikace dostupné pro všechny. Pokud tedy novou verzi iOS máte, podívejte se do App Store a začněte prozkoumávat sami!

Pokud se vám dívat nechce, uděláme to za vás a ukážeme vám zde několik zajímavých aplikací, které ARKit využívají. První pochází od vývojářského studia BuildOnAR a jmenuje se Fitness AR. Jedná se o aplikaci, skrze kterou je možné vizualizovat vaše cesty přírodou, projížďky na kole, výlety do hor apod. Aplikace v současné době funguje pouze s fitness trackerem od vývojářského týmu Strava, v budoucnu by však měla podporovat i jiné platformy. Díky ARKitu dokáže na displeji telefonu vytvořit trojrozměrnou mapu terénu, kterou si můžete do detailu prohlédnout. Aplikace stojí 89 korun.

https://www.youtube.com/watch?v=uvGoTcMemQY

Další zajímavou aplikací je PLNAR. V tomto případě jde o praktického pomocníka, díky kterému budete moci změřit různé vnitřní prostory. Ať už jde o velikost stěn, plochu podlah, rozměry oken a tak dále. Obrázky vydají za tisíce slov, proto se podívejte na video níže, kde je vše jasně popsáno. Aplikace je k dispozici zdarma.

Další aplikací, která se pravděpodobně stane stálicí na prvních příčkách, je IKEA Place. Dlouhoočekávaná aplikace je zatím dostupná pouze v americkém App Store, je však jen otázka času, než dorazí i k nám. Vývojáři musí importovat celý katalog s lokalizovanými popisky a čeština pravděpodobně nebyla příliš vysoko na seznamu priorit. IKEA Place vám umožní procházet celý katalog společnosti a vybraný nábytek virtuálně umísťovat do vašeho domova. Měly byste tak mít poměrně jasnou představu, jestli se vámi plánovaný kus nábytku bude do vaší domácnosti hodit. Aplikace by měla integrovat i možnost nákupu jako takového. V ČR si zatím bohužel musíme vystačit jen s videem.

https://youtu.be/-xxOvsyNseY

V App Store se objevila nová záložka aplikací, která je pojmenovaná „Get Started with AR“. V ní najdete spoustu zajímavých aplikací využívajících ARKit, které stojí za vyzkoušení. Zatím nelze spoléhat na hodnocení, neboť téměř žádné není. Je to ovšem jen otázkou několika týdnů, než vykrystalizují aplikace, které budou opravdu stát za to.

Zdroj: Appleinsider, 9to5mac

.