Zavřít reklamu

Ikonický Apple Store na 5. Avenue v New Yorku je od roku 2017 v rekonstrukci. V rámci těchto prací byla odstraněna například obří skleněná kostka, která byla odjakživa symbolem prodejny. Znovuotevření této pobočky by na sebe již nemělo nechat dlouho čekat a návštěvníci prodejny se mohou těšit i na velkolepý návrat legendární kostky.

Co se ale v prostorách staronové prodejny odehrává, zatím není jasné – skleněná kostka je totiž opatřená barevnou vrstvou, která zabraňuje v nahlédnutí do interiéru. S jistotou víme zatím jen to, že se Apple rozhodl velikost svého obchodu na 5. Avenue zdvojnásobit. Prostory prodejny se nachází pod úrovní terénu a návštěvníci se dovnitř mohou dostat výtahem.

Nápis na jedné ze stěn skleněné kostky hlásá, že se na místě již brzy otevřou brány prostoru, kde je kreativita vždy vítána. Prodejna bude podle slov společnosti Apple po dobu čtyřiadvaceti hodin denně „otevřená jasnému světu i velkým myšlenkám města“ a připravena inspirovat návštěvníky v tom, co mohou udělat, objevit a vyrobit příště. Konkrétní datum ale není k nalezení ani na žádné ze stěn kostky, ani na internetu. Dá se ale očekávat, že obchod své brány veřejnosti otevře co nejdříve.

Zpravodajský web Quartz uvedl, že se u kostky objevil filmařský tým. Jeden z jeho členů posléze uvedl, že zde právě probíhá natáčení nové reklamy v rámci znovuotevření prodejny. Podle mluvčího Applu je barevná vrstva, pokrývající skleněnou kostku, pouze dočasná, a po otevření bude mít vchod do prodejny stejný čirý vzhled jako před její rekonstrukcí.

Pobočka na 5. Avenue patří mezi vlajkové lodi mezi prodejnami Apple, a je možné, že Apple zveřejní detaily ohledně jejího znovuotevření již na zítřejší Keynote.

Zdroj Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Zdroj: MacRumors

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více