Zavřít reklamu
iWant

Investoři volají po zlepšení rodičovské kontroly v rámci Apple produtků

iWant

S velmi zajímavým požadavkem, který byl zveřejněný v rámci otevřeného dopisu adresovaném společnosti Apple, přišla investiční skupina Janna Partners, která drží nemalý balík akcií společnosti Apple a jedná se o jednoho z váženějších akcionářů. Ve výše zmíněném dopise žádají Apple o to, aby se společnost v budoucnu zaměřila na rozšíření možností kontroly dětí, které s produkty společnosti Apple vyrůstají. Jedná se především o reakci na současný trend, kdy děti tráví u mobilů či tabletů čím dál tím více času, a to leckdy bez možnosti zásahu ze strany rodičů.

Autoři dopisu argumentují zveřejněnými psychologickými výzkumy, které upozorňují na neblahý vliv nadměrného používání elektroniky malými dětmi. Přílišná závislost dětí na jejich mobilních telefonech či tabletech může způsobovat mimo jiné různé psychologické či vývojové poruchy. V dopise tak žádají Apple o to, aby do iOS přidali nové funkce, které rodičům umožní lepší kontrolu nad tím, co děti se svými iPhony a iPady dělají.

Rodiče by prý mohli vidět například čas, který děti u svých telefonů či tabletů stráví (tzv. screen-on time), jaké aplikace využívají a mnoho dalších užitečných nástrojů. Tímto problémem by se měl dle dopisu zabývat vysoce postavený zaměstnanec společnosti, jehož tým by každý rok prezentoval cíle, kterých za posledních 12 měsíců dosáhl. Podle návrhu by podobný program nijak neovlivnil to, jakým způsobem společnost Apple podniká. Naopak by přinesl výhody do snahy o snížení úrovně závislosti mladých lidí na elektronice, což by mohlo kvitovat velké množství rodičů, kteří se s tímto problémem nedokáží vypořádat. V současné době něco podobného v iOS je, ovšem ve značně omezeném režimu oproti tomu, co chtějí autoři dopisu. Momentálně je možné v iOS zařízeních nastavit různá omezení pro App Store, webové stránky apod. Detailní „sledovací“ nástroje však pro rodiče dostupné nejsou.

Investiční skupina Janna Partners drží akcie společnosti Apple v hodnotě zhruba dvou miliard dolarů. Nejedná se tak o nějakého minoritního akcionáře ale o hlas, který by měl být slyšet. Je tak velmi dobře možné, že se Apple touto cestou vydá a to nejen kvůli tomuto konkrétnímu dopisu, ale také kvůli celospolečenské náladě a pohledu na problematiku závislosti dětí a mladistvých na jejich mobilních telefonech, tabletech nebo počítačích.

Zdroj: 9to5mac

kids děti iPad