Zavřít reklamu

První beta verze iOS 12.2, kterou Apple pro vývojáře zpřístupnil koncem minulého týdne, přinesla hned několik novinek. Kromě toho ale systém také prozradil příchod hned několika nových produktů. Už brzy bychom se tak měli dočkat nových iPadů, AirPods a dokonce i nové generace iPodu touch.

Nový iPad a iPad mini

Brzké představení nových iPadů naznačovalo už několik indícií v předchozích týdnech. Kromě spekulací, pramenících od několika zahraničních zdrojů, byla jasným důkazem registrace hned sedmi různých verzí tabletů u Eurasijské hospodářské komise, o kterou požádal samotný Apple.

Nyní vývojář Steve Troughton-Smith objevil v kódech iOS 12.2 zmínku o čtyřech modelech jablečných tabletů, která nesou označení iPad11,1, iPad11,2, iPad11,3 a iPad11,4 – dvě varianty Wi-Fi a dvě Wi-Fi + Cellular. Ani jeden z tabletů by neměl disponovat Face ID. Jako nejpravděpodobnější se tedy jeví, že Apple představí nový 9,7palcový iPad a také pátou generaci iPadu mini. Ostatně právě o těchto dvou novinkách se spekuluje již od začátku roku.

iPod touch 7. generace

Troughton-Smith v kódech objevil zmínku ještě o jednom zařízení, jež nese označení iPod9,1. Zcela bezpochyby jde o iPod touch 7. generace. Právě o reinkarnaci posledního hudebního přehrávače v nabídce Applu se začalo mluvit už přibližně před dvěma týdny. Podle kódů by nový iPod touch neměl nabídnout Face ID ani Touch ID. Nedávné rozšíření ochranné známky ale naznačuje, že by novinka mohla být více zaměřená na hry.

iPod touch 7 concept

Nové AirPods

Kromě výše zmíněného nám iOS 12.2 dává indícii na brzký příchod dlouho očekávaných AirPods 2. Zahraniční magazín 9to5mac totiž v systému objevil skrytou sekci, pomocí které se bude na nové generaci sluchátek nastavovat funkce „Hey Siri“. Právě schopnost aktivovat asistentku skrze sluchátka bez nutnosti použít gesto poklepáním by měla být jednou z hlavních novinek druhé generace AirPods a sám Apple ji nenápadně demonstroval během premiéry nových iPhonů v září minulého roku.

Proces nastavení „Hey Siri“ bude v podstatě totožný s tím, jak jej nyní známe v případě iPhonů a novějších MacBooků. Nová sluchátka tak pravděpodobně budou disponovat vylepšeným čipem, jež zmíněnou funkcionalitu umožní. Podle informací Digitimes by se měly AirPods 2 ukázat světu v první polovině roku, což koresponduje s obdobím, kdy přibližně bude uvolněna finální verze iOS 12.2 pro všechny uživatele.

AirPods-2-Hey-Siri1
.