Zavřít reklamu
iWant

Apple nenápadně ukázal novou generaci AirPods. Na konferenci ji však nepředstavil

iWant

Už řadu týdnů až měsíců před včerejší konferencí kolovaly napříč internetem spekulace, že Apple představí novou generaci AirPods. Nakonec se nová bezdrátová sluchátka z dílny Applu neukázala, i tak se ale včera na kratičký okamžik AirPods 2 objevila a spolu s nimi vyzdvihla společnost i jednu z jejich hlavních funkcí.

V úvodním videu, které sloužilo jako jakási parodie na Mission Impossible, totiž hlavní aktérka použila hlasový příkaz „Hey Siri“ skrze AirPods. Virtuální asistentky se následně dotázala na nejrychlejší cestu do divadla Steva Jobse. Nicméně současná generace AirPods zmíněný hlasový příkaz nepodporuje a pro aktivaci Siri je potřeba poklepat na jedno ze sluchátek (pokud není v nastavení zvolená jiná zkratka).

Takto mají AirPods 2 vypadat:

Právě o funkci „Hey Siri“ se ve spojitosti s novými AirPods několikrát spekulovalo. Společně s voděodolností a podporou bezdrátového nabíjení by mělo jít o jednu z hlavních novinek druhé generace. Je tedy poměrně pravděpodobné, že Apple má AirPods 2 víceméně připravené. Důvodem ke zpoždění jsou možné problémy s bezdrátovou nabíječkou AirPower, kterou společnost představila už před rokem, avšak stále ji nezačala prodávat.

I nadále je možné, že AirPods 2 i AirPower si odbudou svou premiéru ještě letos. Oba produkty by se mohly představit na podzimní konferenci, kde by se měl taktéž odhalit nový iPad Pro s Face ID a levnější varianta MacBooku jakožto nástupce MacBooku Air. Novinky by se mohly začít prodávat ještě před vánoční nákupní sezónou. Zda tomu ale skutečně tak bude, se prozatím můžeme jen domnívat.

Funkce „Hey Siri“ u AirPods je použita v čase 0:42: