Zavřít reklamu

Americký úřad pro patenty a ochranné známky schválil Applu počátkem tohoto měsíce žádost o zveřejnění ochranné známky „iPod touch“ s rozšířením o definici „příruční jednotka pro hraní elektronických her; příruční herní konzole.“ Právě nově specifikovaná definice může naznačovat, že další generace přehrávače bude sloužit spíše jako kapesní herní konzole.

Apple je od roku 2008 držitelem ochranné známky pro jméno iPod touch pod mezinárodní licencí s následujícím popisem:

Přenosná a příruční digitální elektronická zařízení pro nahrávání, organizaci, přenos, manipulaci a prohlížení textových, datových, audio a video souborů na přenosných a příručních digitálních elektronických zařízeních.

V rámci schválení nové specifikace své ochranné známky Apple poskytl příslušnému úřadu screenshot obrazovky ze svých webových stránek. Je na něm vyobrazen iPod touch, na stránce lze dále vidět, že jde o sekci „Gaming“. Červené šipky na screenshotu směřují k nápisům „iPod touch“ a „Buy“.

ipod_touch_gaming_trademark_specimen

Na první pohled se o žádnou převratnou novinku nejedná – hrát na iPodu touch hry bylo možné od samého počátku. Na druhou stranu ale Apple musí mít zajisté nějaký důvod, proč u svého přehrávače chce oficiálně zavést zařazení do oblasti herních konzolí. Může jít o čistě ochranný krok ve vztahu ke konkurenci, možné je ale také to, že firma skutečně pracuje na sedmé generaci iPodu touch.

Žádost Applu bude předložena opozici 19. února letošního roku. Pokud se neobjeví námitky třetí strany, bude v průběhu roku schválena.

Zdroj: MacRumors

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Na obrázku není screenshot obrazovky iPodu touch, ale screenshot z počítačového webového prohlížeče Safari. ? Možná by tyto články mohl překládat někdo, kdo má aspoň nějaké povědomí a zkušenosti. ?

celý text

Čtěte více.