Zavřít reklamu

iOS 13 přinesl několik významných změn. Jednou z těch ne příliš pozitivních je způsob, jakým systém nyní spravuje obsah uložený v operační paměti (RAM). S příchodem nového systému si totiž uživatelé začali stěžovat, že některé aplikace se při znovuotevření musí načítat mnohem častěji, než na loňském iOS 12. Zmíněné neřeší ani nový iOS 13.2, zde je situace dokonce ještě o něco horší.

Problém se týká zejména aplikací jako Safari, YouTube nebo Overcast. Pokud v nich uživatel konzumuje obsah, poté se například rozhodne odepsat na iMessage a po chvíli se opět vrátí do původní aplikace, tak se veškerý obsah načítá znovu. To znamená, že po přepnutí do jiné aplikace systém automaticky vyhodnotí, že původní aplikaci nebude uživatel už potřebovat a její převážnou část odstraní z RAM. Snaží se tak uvolnit prostor pro jiný obsah, ve skutečnosti tím ale komplikuje používání zařízení jako takového.

Důležitý je také fakt, že zmíněný neduh se netýká pouze starších zařízení, ale dokonce i těch nejnovějších. Problém hlásí majitelé iPhonu 11 Pro a iPadu Pro, tedy momentálně nejvýkonnějších mobilních zařízeních, které má Apple v nabídce. Na fóru MacRumors si na opětovné načítání aplikací stěžuje několik uživatelů.

„Sledoval jsem video na YouTube na svém iPhonu 11 Pro. Pozastavil jsem video, jenom abych odpověděl na zprávu. Byl jsem v iMessage necelou minutu. Když jsem se vrátil do YouTube, aplikace se znovu načítala, čímž jsem ztratil sledované video. Stejného problému jsem si všiml i na svém iPadu Pro. Aplikace a panely v Safari se načítají mnohem častěji než v iOS 12. Je to dost otravné.“

Z laického hlediska lze tak říci, že iPhony a iPady zkrátka jen nedisponují dostatečně velkou RAM. Problém nicméně tkví ve správě operační paměti ze strany systému jako takového, jelikož na iOS 12 bylo vše v pořádku. Apple tak pravděpodobně v iOS 13 provedl jisté změny, které časté načítání aplikací způsobují. Někteří se ale domnívají, že jde o chybu.

Po příchodu iOS 13.2 a iPadOS 13.2 je problém ještě o něco rozsáhlejší. Na časté načítání aplikací si uživatelé začali stěžovat na Twitteru, Redditu a dokonce i přímo na oficiálních stránkách Apple podpory. Samotná společnost se k situaci zatím nijak nevyjádřila. Doufejme ale, že chování aplikací opraví v nadcházející aktualizaci.

iOS 13.2

Zdroj: Macrumors, pxlnv

.