Zavřít reklamu

Pro ukládání aplikací, souborů a ostatních dat na iPhone je nutné využít interní úložiště, které si můžete vybrat před koupí vašeho jablečného telefonu. U novějších iPhonů lze aktuálně za standard pro obyčejného uživatele považovat úložiště o kapacitě 128 GB s tím. Samozřejmě ale platí, že čím více iPhone používáte, především tedy co se týče focení a natáčení videí, tak samozřejmě budete potřebovat úložiště větší. Vlastníte-li starší iPhone s nižším úložištěm, například 16 GB, 32 GB či 64 GB, tak už se můžete ocitnout v problémech s nedostatkem místa. V rámci iOS je každopádně možné úložiště vyčistit, a to v Nastavení → Obecné → Úložiště: iPhone. Stává se však, že se tohle rozhraní jednoduše nenačte, a to ani po minutách čekání. Co v takové situaci dělat? To si ukážeme v tomto článku.

Ukončete a spusťte Nastavení

Ještě před tím, než se vrhnete do nějakých složitějších postupů, tak vyzkoušejte ukončit a znova spustit aplikaci Nastavení. Toho docílíte jednoduše skrze přepínač aplikací, který na iPhonu s Face ID otevřete přejetím prstu ze spodní hrany směrem nahoru, na iPhonu s Touch ID pak dvojitým stisknutím tlačítka plochy. Zde pak stačí po Nastavení přejet prstem zdola nahoru, čímž dojde k ukončení. Následně opětovně do Nastavení přejděte a otevřete sekci pro správu úložiště. Následně pár minut vyčkejte, zdali se rozhraní vzpamatuje. Pokud ne, pokračujte na další stránce.

Vypnutí a zapnutí zařízení

Nepomohlo-li vypnutí aplikace Nastavení, tak se můžete pokusit klasickým způsobem vypnout a znova zapnout iPhone. Toho docílíte tak, že na iPhonu s Face ID podržíte boční tlačítko, společně s tlačítkem pro změnu hlasitosti, na iPhonu s Touch ID pak pouhým podržením bočního tlačítka. Tímto se ocitnete na obrazovce s posuvníky, kde prstem přejeďte po Vypněte přejetím. Pak vyčkejte na vypnutí zařízení a následně jej opětovně tlačítkem zapněte. Následně vyzkoušejte, zdali došlo k vyřešení problému.

vypnout iphone posuvník

Tvrdý restart

Využít můžete také tzv. tvrdý restart vašeho jablečného telefonu. Tento typ restartu se provádí především tehdy, kdy se váš iPhone nějakým způsobem zasekne a vy nejste schopni jej ovládat, popřípadě klasickým způsobem provést vypnutí a zapnutí. Oproti vypnutí a zapnutí se tvrdý restart liší, tudíž se nejedná o to samé. Nutno zmínit, že na každém jablečném telefonu se vynucené restartování provádí jinak. Máme pro vás ale připravený článek, ve kterém zjistíte, jak na to – najdete ho níže. Jinak ještě dodám, že řešení problému restartováním už dost možná některým z vás leze krkem, opravdu se ale jedná o postup, který ve většině případech pomáhá, a proto se často u tipů pro řešení všemožných problémů uvádí.

Připojení k Macu

Jestliže jste provedli veškeré předchozí uvedené postupy a stále se vám nedaří správce úložiště zprovoznit, tak existují další tipy, které můžete využít. Někteří uživatelé uvádí, že se jim zmíněné rozhraní vzpamatoval poté, co iPhone připojili pomocí Lightning kabelu k Macu, popřípadě k počítači, kde je nutné zapnout iTunes. Jakmile jablečný telefon připojíte, tak jej ihned neodpojujte – ideálně jej nechte několik minut připojený. Automaticky se totiž provede jakási synchronizace a uspořádání úložiště, což může opravit chybu, kvůli které se nezobrazuje správa úložiště.

nabíjení iphone

Reset všech nastavení

V případě, že naprosto všechno selhalo a ani po několikaminutovém čekání nedošlo ke vzpamatování správce úložiště iPhonu, tak bude nejspíše nutné provést kompletní reset všech nastavení. Pokud tento reset provedete, tak nepřijdete o žádná data, avšak nastavení vašeho iPhonu se automaticky převede do stavu, ve kterém se nacházelo po jeho prvním zapnutí. Vše tedy bude nutné nastavit znova, včetně funkcí, Wi-Fi, Bluetooth apod., takže je třeba s tím počítat. Reset všech nastavení provedete v Nastavení → Obecné → Resetovat nebo přenést iPhone → Resetovat → Obnovit všechna nastavení.

.