Zavřít reklamu

Tak jako každý rok, i letos budeme sledovat rychlost adopce nového operačního systému pro iPhony – iOS 13. Apple jej oficiálně uvolnil před týdnem a za tu dobu se nový systém dostal na více než 20 % všech aktivních iOS zařízení.

Od vydání, ke kterému došlo minulý týden, konkrétněji 19. září, se podařilo iOS 13 překročit hranici 20 % instalací z celkové uživatelské základny. V porovnání s předchozí verzí iOS 12 je na tom ta současná o něco lépe. Toto srovnání však není zcela fér, neboť iPady se iOS 13, resp. iPadOS 13.1 dočkaly teprve tento týden, zatímco loni proběhlo uvedení iOS 12 na všechny podporované iPhony a iPady najednou. I tak si však nový systém vede lépe.

ios-13-adoption

iOS 12 se týden od vydání dostal na něco málo přes 19 % ze všech aktivních iOS zařízení. iOS 11 pak bylo ještě o něco pomalejší. Reakce na nový operační systém pro iPhony a iPady je veskrze pozitivní. Uživatelé kvitují přítomnost dlouho očekávaných funkcí, jako je třeba Dark Mode. Kladně jsou hodnoceny také některé funkční změny defaultních systémových aplikací. Naopak start iOS 13 doprovázelo nezvykle více bugů, než tomu tak bylo u předchozích verzí. Ty největší a nejzásadnější by však měly být vyřešeny aktualizací 13.1, která vyšla z kraje tohoto týdne.

Jak jste s iOS 13 doposud spokojení vy? Líbí se vám nové změny, nebo vás naopak obtěžují častější bugy a nedodělky? Podělte se s námi o vaše zkušenosti v diskuzi pod článkem.

Zdroj: 9to5mac

.