Zavřít reklamu

Zdá se, že Apple opravdu na poslední chvíli zkrátil svou prezentaci a odebral svou novinku v podobě Apple Tags (štítky). Ty mají lidem pomáhat při sledování označených předmětů.

Redaktorům serveru MacRumors se podařilo získat screenshoty z iOS 13, které ukazují funkci štítků v plné kráse. Sledované předměty se objevují v aplikaci Find My neboli Najít. Zde nově vidíte nejen svá zařízení jako AirPods, iPhone nebo MacBook, ale také lidi a již brzy rovněž předměty (Items).

Všechny předměty jsou svázány s vaším Apple ID a zobrazují se stejným způsobem na mapě. Při přidávání nového zařízení jste požádání o spárování štítku.

Jakmile se ocitnete mimo stanovený dosah od předmětu na iPhone vám dorazí notifikace. Zařízení lze lokalizovat podobně jako když hledáte iPhone pomocí signalizace z Apple Watch. Štítek na zařízení by měl hlasitě pípat nebo vydávat jiný zvuk.

Apple štítky Tiles a hledání předmětů

Předměty lze rovněž nastavit do režimu ztráty. Pokud je nalezne jiný uživatel iPhonu, může snadno kontaktovat majitele například pomocí iMessage.

Další z režimů je Safe locations neboli Bezpečná místa. Na těchto místech předměty nebudou zasílat notifikace, pokud se od nich uživatel vzdálí.

Smysluplné využití rozšířené reality

Apple však hodlá přidat ještě více. Pomocí rozšířené reality chce zjednodušit hledání předmětů v prostoru. Červnové sestavení iOS 13 pak dokonce odkazuje v kódu na lokalizaci a obsahuje úvodní frázi:

„Projděte se několik kroků a miřte iPhonem nahoru a dolů, dokud se celý balón nevejde do záběru.“

Pomocí ARKitu bude tedy patrně možné skenovat prostor při hledání věcí opatřených Apple štítkem. Samotný iOS 13 dále obsahuje speciální obrazovku, kde vidíme červený a oranžový balon. Ačkoli je obrázek ve 2D, samotné skenování probíhá ve 3D prostoru.

Uniklé screenshoty a kódy jsou však již z června. Apple na uplynulé Keynote nakonec Apple Tags neboli štítky nepředstavil a dost možná je odebral spolu s dalšími funkcemi. Některé z nich se ale vrací v iOS 13.1, který přijde už 24. září spolu s iPadOS. Dočkáme se i funkce hledání předmětů?

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.