Zavřít reklamu

V posledních dnech se na našem magazínu věnujeme převážně obsahu, který je určitým způsoben spojený s nově představenými operačními systémy. Konkrétně se jedná o systémy iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15, které Apple minulý týden v pondělí představil v rámci své prezentace na vývojářské konferenci WWDC21. Novinek, které jsou součástí nových operačních systémů, je relativně mnoho, tedy minimálně v případě iOS 15. Kromě všeho ostatního jsme se v iOS 15 dočkali kompletního přepracování aplikace Počasí, které mohl Apple provést především díky odkoupení známé aplikace pro předpověď počasí s názvem Dark Sky.

iOS 15: Jak aktivovat notifikace z Počasí

Aplikace Počasí se v iOS 15 dočkala například zbrusu nového uživatelského rozhraní, které je přehlednější, jednodušší a modernější. Nově v Počasí najdete také o mnoho podrobnější informace, například ohledně dohlednosti, tlaku, pocitové teploty, vlhkosti a další. Navíc k tomu nechybí ani propracované mapy, které předtím součástí Počasí vůbec nebyly. Kromě toho všeho si z Počasí v iOS 15 můžete aktivovat notifikace, které vás upozorní například o tom, kdy začne či přestane sněžit, apod. Možnost pro aktivaci těchto upozornění je však docela skrytá. Postup je následující:

  • Prvně je nutné, abyste se na vašem iPhonu s iOS 15 přesunuli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak níže rozklikněte sekci s názvem Oznámení.
  • Na další obrazovce sjeďte níže k seznamu aplikací, kde vyhledejte a klepněte na Počasí.
  • Dále se přesuňte úplně dolů a rozklikněte poslední možnost Nastavení oznámení pro: Počasí.
  • Tímto se přesunete do aplikace Počasí, kde už lze oznámení jednoduše aktivovat.

Upozornění z Počasí můžete pomocí výše uvedeného způsobu aktivovat buď pro svou současnou polohu, anebo pro vybraná uložená místa. Chcete-li z některého místa získávat notifikace, tak stačí, abyste u něj přepnuli přepínač do aktivní polohy. Pokud chcete dostávat notifikace z vaší současné polohy, tak je nutné, abyste v Nastavení -> Soukromí -> Polohové služby -> Počasí aktivovali trvalý přístup k vaší poloze. V opačném případě bude možnost pro odesílání notifikací ze současného místa zašedlá a nebude možné ji aktivovat.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.