Zavřít reklamu

Ačkoli se iOS 12 nese převážně v duchu optimalizací a zvýšení výkonu, přináší i několik nových funkcí. Jednou z nich je také vylepšený režim Nerušit a spolu s ním funkce Večerka, která zdokonaluje zmíněný režim především v nočních hodinách. Večerka ale nabízí ještě jednou, méně známou vychytávku, kdy v ranních hodinách dokáže aktivovat speciální widget Počasí na uzamčené obrazovce s aktuální předpovědí na daný den. Pojďme se proto podívat, jaké podmínky je potřeba splnit pro aktivaci této funkce a jak ji nastavit.

Při aktivní funkci Večerka se displej ztlumí na minimální hodnotu, tudíž je jeho případné používání v nočních hodinách (například při náhodném probuzení) mnohem přívětivější. Zároveň se vypne zvuk volání a všechna oznámení se ukládají do Oznamovacího centra. Večerku je ale možné zapnout pouze za předpokladu, že je u režimu Nerušit nastavený rozvrh. Aktivaci tedy provedete následovně:

  1. Přejděte do Nastavení
  2. Zvolte Nerušit
  3. Zde zapněte Rozvrh
  4. Nastavte časové rozmezí podle svých potřeb (například od 0:00 do 8:00)
  5. Aktivujte funkci Večerka

Aby se ráno po automatickém vypnutí režimu Nerušit objevila na uzamčené obrazovce spolu s pozdravem také předpověď počasí, je potřeba provést ještě jednu změnu. Konkrétně je nutné aplikaci Počasí povolit permanentní přístup k poloze. Stačí tak postupovat podle následujících bodů:

  1. Přejděte do Nastavení
  2. Zvolte Soukromí
  3. Vyberte Polohové služby
  4. Klikněte na Počasí
  5. Přepněte Přístup k poloze na Vždy

Nyní je vše nastavené. Jakmile se ráno poprvé podíváte na displej iPhonu, objeví se pozdrav „Dobré ráno“ a pod ním aktuální stav počasí a předpokládaná nejvyšší denní teplota. Přesně jak vidíte na fotografii níže.

iOS 12 pocasi widget FB
.