Zavřít reklamu

K představení nových operačních systémů – iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15 – došlo minulý týden v pondělí, a to v rámci vývojářské konference WWDC21. Od té doby uběhlo již několik dlouhých dní, během kterých vás na našem magazínu neustále obeznamujeme s různými novinkami a vychytávkami, se kterými Apple přišel. I když to při samotné konferenci vypadalo, že letos nebude o co stát, tak jsme vás již několikrát přesvědčili o opaku. Nových funkcí je letos ve finále více než dost a nutno podotknout, že o mnohých z nich se jablečná společnost vůbec nezmínila – na jednu takovou se podíváme v tomto článku.

iOS 15: Jak aktivovat přehrávání zvuků na pozadí

Čas od času se potřebuje uklidnit každý z nás. Způsobů, pomocí kterých můžete klidu dosáhnout, existuje hned několik. Někdo v tomto případě jde spát, někdo si jde zaběhat a někomu stačí pustit si přehrávání různých zvuků na pozadí. V tom posledním případě mohou někoho uklidnit zvuky vysavače, popřípadě praskajícího krbu či moře. Existují různé aplikace, které vám tyto zvuky zvládnou na iPhonu zprostředkovat. Základní zvuky na pozadí jsou však nově v iOS 15 k dispozici také nativně, tudíž nemusíte stahovat žádné aplikace třetí strany. Postup pro spuštění přehrávání zvuků na pozadí je následující:

 • Prvně je nutné, abyste se na vašem iPhonu s iOS 15 přesunuli do nativní aplikace Nastavení.
 • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o kousek níže a otevřete řádek s názvem Ovládací centrum.
 • Zde pak sjeďte dolů, a to až ke kategorii Další ovládací prvky.
 • V seznamu prvků pak vyhledejte ten s názvem Sluch a klepněte u něj na zelenou ikonu +.
 • Tímto se prvek přidá do ovládacího centra. Jeho pozici lze změnit podržením ikony tří čar.
 • Poté je nutné, abyste se na vašem iPhonu přesunuli do ovládacího centra:
  • iPhone s Face ID: přejeďte prstem z pravé horní hrany displeje směrem dolů;
  • iPhone s Touch ID: přejeďte prstem ze spodní hrany displeje směrem nahoru.
 • Zde pak vyhledejte a klepněte na prvek Sluch s ikonou ucha.
 • Zobrazí se rozhraní, ve kterém úplně dole klepněte na ikonu Zvuky na pozadí, čímž se zapne jejich přehrávání.
 • Výše si pak můžete rozkliknout Zvuky na pozadí a vybrat si, který se má začít přehrávat, popřípadě si můžete změnit hlasitost.

Pomocí výše uvedeného způsobu lze tedy na iPhonu s iOS 15 spustit přehrávání nativních zvuků na pozadí. Konkrétně jsou k dispozici následující zvuky na pozadí: vyvážený šum, vysoký šum, hluboký šum, oceán, déšť a potok. Před použitím jednotlivého zvuku na pozadí budete možná muset nějakou dobu vyčkat, jelikož musí proběhnout jeho stažení do úložiště zařízení. Přehrávání zvuků na pozadí lze pozastavit klepnutím na možnost Zvuky na pozadí ve spodní části rozhraní prvku Sluch. Kromě ovládacího centra lze zvuky na pozadí ovládat v Nastavení -> Zpřístupnění -> Audiovizuální pomůcky -> Zvuky na pozadí. Zde si ještě můžete nastavit, zdali se zvuky na pozadí mají přehrávat při používání médií.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více