Zavřít reklamu

Zanedlouho to bude celý jeden týden od prezentace Applu na své vlastní konferenci WWDC21, kde jsme se dočkali představení nových operačních systémů pro jablečná zařízení. Konkrétně se jedná o iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15. Všechny tyto nově představené systémy pro vás již samozřejmě pilně testujeme, abychom vám mohli zprostředkovat veškeré nové funkce a možnosti, na které se můžete těšit ve veřejných verzích těchto systémů. Aktuálně jsou k dispozici pouze beta verze, které jsou určení výhradně pro vývojáře, veřejných vydání nových systémů se dočkáme za několik měsíců. Jednou ze skvělých nových funkcí v iOS 15, o které se příliš nemluví, je upozornění na zapomenutí zařízení.

iOS 15: Jak aktivovat upozornění na zapomenutí zařízení

Pokud patříte mezi jedince, kteří neustále zapomínají, tak se vám bude zajisté hodit nová funkce z iOS 15. Tato funkce vás dokáže upozornění na zapomenutí zařízení, které si vyberete. To znamená, že pokud si funkci aktivujete například u vašeho MacBooku, tak v případě, že z práce odejdete bez něj, tak se vám o této skutečnosti zobrazí informace. Aktivaci funkce lze provést následovně:

 • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu s nainstalovaným iOS 15 přešli do nativní aplikace Najít.
 • Jakmile tak učiníte, tak ve spodní části obrazovky klepněte v menu na Zařízení.
 • Dále si v seznamu najděte a rozklikněte to zařízení, u kterého chcete upozornění na zapomenutí aktivovat.
 • Poté dojde k zobrazení celého profilu zařízení. Zde klepněte na kolonku Upozornit na zapomenutí.
 • Nakonec už jen stačí, abyste pomocí přepínače aktivovali možnost Upozornit na zapomenutí.

Výše uvedeným způsobem lze tedy v iOS 15 aktivovat funkci, díky které už nikdy nezapomenete své zařízení. Nutno však podotknout, že funkce Upozornit na zapomenutí nabízí ještě další předvolby pro personalizaci. Konkrétně si můžete nastavit, aby vám upozornění na zapomenutí zařízení nechodilo v případě, že se bude nacházet na určitém místě. To se hodí v případě, že například MacBook necháváte doma a neberete jej do práce s sebou. Pokud byste si výjimku nenastavili, tak vám upozornění přijde i v případě, že jste si MacBook (či jiné zařízení) cíleně s sebou nevzali.

Diskuze k článku

  Tyhle články si strčte tam, odkud jste si je vytáhli. Popisovat tady funkce z betaverzí nejsou běžným uživatelům vůbec k ničemu, spíš na škodu. V ostré veřejné verzi, která vyjde až za několik měsíců, může být řada věcí jinak.

  Mnoho uživatelů si vývojářské beta verze nainstalovalo – tyto články jsou určeny přesně pro ně. Aby došlo k odlišení od klasických návodů, tak jsme schválně do nadpisu přidali „iOS 15“ či „macOS 12“. Díky tomu ihned po přečtení nadpisu víte, že vás článek nezajímá a ani na něj nemusíte kliknout. Pokud vám tyto články nevyhovují, denně nám tady vychází mnoho jiných článků, ze kterých si vyberete. Nemůžeme se zavděčit všem a neznamená, že když jsou pro vás články zbytečné, tak že pro jiné uživatele nemohou být přínosné.

  Co to má co společného s tímto návodem? Betu si instaluje každý na vlastní pěst, pokud máte z iPhonu těžítko, je to jen a pouze vaše chyba. Jedná se o systém pro vývojáře, ne pro veřejnost.

celý text

Čtěte více