Zavřít reklamu

Pravé kouzlo Apple Watch poznáte až tehdy, jakmile si je pořídíte. Existuje opravdu mnoho jedinců, kteří si mysleli, že jim jablečné hodinky budou jednoduše k ničemu, nakonec ale po naléhání a pořízení zjistili, že opravdu dokáží zjednodušit život a každodenní fungování. Co se zjednodušení denních činností týče, tak Apple Watch fungují skvěle jako prodloužená ruka iPhonu, takže můžete rychle a jednoduše vyřizovat veškeré notifikace a další záležitosti. Kromě toho ale hodinky od Applu primárně slouží ke sledování aktivity a zdraví – již nejednou se stalo, že zachránily někomu život.

Jak na Apple Watch aktivovat a nastavit upozornění na srdeční tep

V případě sledování zdraví se Apple Watch asi nejvíce zaměřují na srdce. Prakticky kdykoliv si můžete zobrazit svůj srdeční tep, zároveň na Series 4 a novějších, vyjma modelu SE, můžete využít EKG a mnoho dalšího. Díky jablečným hodinkám si můžete každopádně nechat zasílat různá upozornění na váš srdeční tep. Konkrétně si můžete nastavit upozornění na nepravidelný rytmus, popřípadě na příliš nízkou či naopak vysokou hodnotu srdečního tepu. Pokud byste chtěli zjistit, jak na to, tak pokračujte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu přešli do nativní aplikace Watch.
  • Jakmile tak učiníte, tak se ve spodním menu přesuňte do sekce Moje hodinky.
  • Následně sjeďte o kus níže, kde lokalizujte a rozklikněte kolonku Srdce.
  • Zde už se veškeré možnosti pro zasílání upozornění na srdeční tep nachází.

Zasílání oznámení o vašem srdečním tepu si můžete aktivovat ve výše zmíněné sekci v kategorii Oznámení o tepu. Zde se nachází funkce Nepravidelný rytmus, kterou když aktivujete, tak vás Apple Watch dokáží upozornit na nepravidelný rytmus srdce v případě, že se několikrát za den prokáže možná fibrilace síní. Dále jsou k dispozici možnost Rychlý srdeční tep a Pomalý srdeční tep, kde si po rozkliknutí můžete nastavit hodnotu rychlého a pomalého srdečního tepu. V případě, že se váš tep dostane při nečinnosti během desíti minut mimo zvolenou hranici, tak vás na tuto skutečnost Apple Watch upozorní. Všechna tato upozornění mohou indikovat určitý zdravotní problém, který byste měli případně konzultovat s lékařem.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.