Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi milovníky Applu, popřípadě pokud pravidelně čtete náš magazín, tak zajisté víte, že jablečná společnost zhruba před třemi týdny představila nové majoritní verze svých operačních systémů. Konkrétně jsme se dočkali představení iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15. Všechny tyto operační systémy si mohou vývojáři a ostatní milovníci vyzkoušet v rámci vývojářských beta verzí, jež jsou k dispozici již od samotného představení zmíněných systémů. I když se to na první pohled nemuselo zdát, tak všemožných novinek a vylepšení je v nových systémech opravdu hodně – i díky tomu se jim na našem magazínu věnujeme několik týdnů v kuse. V tomto článku se společně podíváme na jedno z vylepšení ve FaceTime z iOS 15.

iOS 15: Jak ve FaceTime změnit režim mikrofonu

Apple věnoval představení nových funkcí ve FaceTime relativně dlouhou část své prezentace – a není se čemu divit, jelikož novinek je ve FaceTime opravdu mnoho. Zmínit můžeme například možnost pro vytváření místností, do kterých se následně mohou účastníci připojit pomocí odkazu. To znamená, že pro zahájení hovoru nemusíte dotyčného mít v kontaktech, kromě toho se k hovoru může připojit také jedinec, který vlastní Android či Windows zařízení – v takovém případě se FaceTime otevře ve webovém rozhraní. Kromě toho ale můžete ve FaceTime nově aktivovat speciální režimy pro video či mikrofon. Pojďme se společně v tomto článku podívat na to, jak lze režim mikrofonu změnit:

  • Prvně je nutné, abyste se na vašem iPhonu s iOS 15 přesunuli do aplikace FaceTime.
  • Jakmile tak učiníte, tak klasickým způsobem založte s kýmkoliv hovor.
  • V rámci FaceTime s probíhajícím hovorem pak otevřete ovládací centrum:
    • iPhone s Touch ID: přejeďte prstem ze spodní hrany displeje směrem nahoru;
    • iPhone s Face ID: přejeďte prstem z pravé horní části displeje směrem dolů.
  • Po otevření ovládacího centra pak v horní části klepněte na prvek Režim mikrofonu.
  • Na další obrazovce už si pak v rozhraní stačí zvolit, který z režimů chcete využít.
  • Pro aktivaci určitého režimu na něj klepněte. Poté můžete ovládací centrum opustit.

Pomocí výše uvedeného způsobu lze tedy na iPhone změnit režim mikrofonu ve FaceTime hovoru. Jak už jste si mohli všimnout, tak jsou konkrétně k dispozici celkově tři režimy. První má název Standardní a zajistí, že se zvuk bude přenášet klasickým způsobem jako doposud. Pokud aktivujete druhý režim Izolace hlasu, tak druhá strana uslyší primárně váš hlas. Veškeré okolní rušivé zvuky tak budou vyfiltrovány, což se hodí třeba v kavárně, apod. Posledním režimem je ten s názvem Široké spektrum, díky kterému druhá strana uslyší naprosto vše, včetně rušivých okolních zvuků, a dokonce ještě více, než v režimu Standardní

.