Zavřít reklamu

Apple představil nové operační systémy na začátku letošního června, a to konkrétně na vývojářské konferenci WWDC, kterou pořádá každý rok. Letos jsme se dočkali představení iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15. Veškerým novinkám, se kterými jablečná společnost přišla, se na našem magazínu neustále věnujeme. Doposud jsme jich rozebrali už dost, každopádně je nutné zmínit, že ještě dost jich máme před sebou. Zpočátku se mohlo zdát, že novinek k dispozici moc není, každopádně se ukázal přesný opak. Zmíněné systémy už si aktuálně každý z nás může vyzkoušet v rámci beta verzí, které jsou dostupné již delší dobu. V tomto článku se budeme věnovat další funkci z iOS 15.

iOS 15: Jak využívat funkci Skrýt můj e-mail pro ochranu soukromí

Kromě výše zmíněných operačních systémů Apple přišel také s „novou“ službou iCloud+. Tuto jablečnou službu získají všichni uživatelé iCloudu, kteří využívají předplatné a nepoužívají bezplatný tarif. iCloud+ nově nabízí několik skvělých (bezpečnostních) funkcí, které bude moci využít každý předplatitel. Konkrétně je řeč o Private Relay, na který už jsme se podívali, a o funkci pro skrytí vašeho e-mailu. Možnost pro skrytí vašeho e-mailu je u Applu k dispozici již delší dobu, avšak pouze při použití v aplikacích. Nově si v iOS 15 (a dalších systémech) můžete vytvořit zvláštní e-mail, který skryje vaši reálnou e-mailovou adresu, a to následovně:

  • Prvně na vašem iPhonu s iOS 15 přejděte do nativní aplikace Nastavení.
  • Dále v horní části obrazovky rozklikněte váš profil.
  • Následně lokalizujte a otevřete řádek s názvem iCloud.
  • Jakmile tak učiníte, tak v seznamu níže rozklikněte Skrýt můj e-mail.
  • Zde pak stačí klepnout na + Vytvořte novou adresu.
  • Na další obrazovce se pak zobrazí zvláštní e-mail, který můžete využít pro zamaskování.
  • Klepnutím na Použít jinou adresu můžete podobu e-mailu změnit.
  • Následně si nastavte štítek a poznámku a klepněte na Dále vpravo nahoře.
  • Tímto se nové e-mail vytvoří. Potvrďte krok klepnutím na Hotovo.

Pomocí výše uvedeného postupu lze tedy nastavit funkci Skrýt můj e-mail, díky které budete ještě lépe chráněni na internetu. E-mailovou adresu, kterou si tímto způsobem vytvoříte, můžete uvádět kdekoliv na internetu tam, kde nechcete vkládat svoji vlastní a reálnou e-mailovou adresu. Veškeré zprávy, které se na zvláštní e-mail odešlou, budou automaticky přeposílány na váš e-mail a odesilatel nezjistí podobu vašeho pravého e-mailu

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.