Zavřít reklamu

Před nedávnem vydal Apple první větší aktualizaci operačního systému iOS 16, a to konkrétně s označením 16.1. Tato aktualizace přichází s opravou všemožných chyb, kromě toho jsme se však dočkali také přidání některých nových funkcí, které byly představeny, ale Apple je nestihl dokončit. Jak už to však po každé větší aktualizaci bývá, tak se vždy najde hrstka uživatelů, která si začne stěžovat na zhoršení výdrže baterie iPhonu. Pojďme se proto společně v tomto článku podívat na 5 tipů pro zvýšení výdrže baterie iPhonu v iOS 16.1. Pomocí odkazu níže se můžete podívat na dalších 5 tipů, které se nachází na našem sesterském magazínu.

Dalších 5 tipů pro prodloužení výdrže iPhonu najdete zde

Omezení aktualizací na pozadí

Některé aplikace mohou na pozadí aktualizovat svůj obsah. Díky tomu máte vždy na sociálních sítích ihned k dispozici nejnovější obsah, v aplikacích na počasí nejnovější předpovědi apod. Aktualizace na pozadí však negativně ovlivňují výdrž baterie iPhonu, takže pokud vám nebude vadit si na zobrazení nejnovějšího obsahu v aplikacích vždy chvíli počkat, popřípadě provést ruční aktualizaci, tak můžete provést omezení nebo vypnutí této funkce. Stačí přejít do Nastavení → Obecné → Aktualizace na pozadí, kde můžete provést deaktivaci u jednotlivých aplikací, anebo kompletně funkci vypnout.

Deaktivace 5G

Pokud vlastníte iPhone 12 (Pro) a novější, můžete se připojit k síti páté generace, tedy 5G. Samotné využívání 5G není žádným způsobem náročné, problém však nastává tehdy, pokud se nacházíte v místě, kde už 5G pokulhává a dochází k častému přepínání na 4G/LTE. Právě tohle časté přepínání dokáže výrazně negativně ovlivnit výdrž baterie iPhonu, takže se hodí provést deaktivaci 5G. Navíc k tomu, jeho pokrytí v Česku není stále ideální, takže se vyplatí držet se 4G/LTE. Stačí, abyste přešli do Nastavení → Mobilní data → Volby dat → Hlas a data, kde aktivujte 4G/LTE.

Vypnutí ProMotion

Vlastníte iPhone 13 Pro (Max) nebo 14 Pro (Max)? Jestliže ano, tak jistě víte, že displeje těchto jablečných telefonů podporují technologii ProMotion. Ta zajišťuje adaptivní obnovovací frekvenci až 120 Hz, což je dvojnásobně více, než v případě obyčejných displejů ostatních iPhonů. Prakticky to znamená, že se díky ProMotion může displej obnovit až 120x za sekundu, což však samozřejmě může způsobit rychlejší vybíjení baterie. Jestliže ProMotion nedokážete ocenit a nepoznáte rozdíl, můžete provést jeho deaktivaci, a to v Nastavení → Zpřístupnění → Pohyb, kde zapněte možnost Omezit snímkovou frekvenci.

Správa polohových služeb

Některé aplikace (či webové stránky) mohou na iPhonu přistupovat k vaší poloze. Zatímco například u navigačních aplikací je to zcela pochopitelné, tak třeba u sociálních sítí je tomu přesně naopak – tyto aplikace často využívají vaši polohu jen pro sběr dat a přesnější cílení reklam. Při nadměrném využívání polohových služeb navíc dochází k rychlejšímu vybíjení baterie iPhonu, což rozhodně není ideální. Proto je důležité mít přehled nad tím, které aplikace k vaší poloze mohou přistupovat. Stačí přejít do Nastavení → Soukromí a zabezpečení → Polohové služby, kde proveďte kontrolu a případně přístup k poloze u některých aplikací omezte.

Zapnutí tmavého režimu

Každý iPhone X a novější, vyjma modelů XR, 11 a SE (2. a 3. generace), disponuje OLED displejem. Tento typ displeje se vyznačuje tím, že dokáže perfektně vyobrazit černou barvu, a to vypnutím pixelů. Dá se tak říct, že čím více se bude na displeji nacházet černé barvy, tak tím méně náročný bude na baterii – ostatně díky OLED může fungovat always-on. Pokud byste chtěli tímto způsobem šetřit baterii, tak můžete na iPhonu začít využívat tmavý režim, který v mnohých částech systému a aplikacích začne vyobrazovat právě černou barvu. Pro zapnutí stačí přejít do Nastavení → Zobrazení a jas, kde klepnutím aktivujte Tmavý. Popřípadě zde můžete v sekci Volby nastavit také automatické přepínání mezi světlým a tmavým v určité době.

.