Zavřít reklamu

V rámci nedávno představeného systému iOS 16 najdeme nespočet skvělých novinek, které rozhodně stojí za to. Úplně největších změn se však bezesporu dočkala zamknutá obrazovka, která je kompletně přepracovaná a nabízí nespočet nových funkcí, po kterých uživatelé dlouho volali. Konkrétně si nově na zamknuté obrazovce můžeme změnit styl a barvu hodin, dále na ni můžeme přidat widgety a v neposlední řadě také využít velmi zajímavé a skvěle vypadající dynamické tapety, u kterých samozřejmě nechybí několik různých možností předvoleb. Každý si tak rozhodně přijde na své.

iOS 16: Jak napojit režim soustředění na zamknutou obrazovku

Přidána však byla ještě jedna skvělá funkce, která přímo spolupracuje s jednou z největších novinek iOS 15 – režimy soustředění. V těch si můžete nastavit několik režimů, ve kterých lze individuálně zvolit, jaké aplikace vám budou moci odesílat oznámení a případně jaké kontakty vás budou schopné kontaktovat. Se zbrusu novou zamknutou obrazovkou však nově přichází také možnost s propojením režimu soustředění. Takže pokud nějaký režim soustředění aktivujete, může se vám automaticky změnit zamknutá obrazovka na jinou. Nastavení probíhá následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se na iPhonu s iOS 16 přesunuli na zamknutou obrazovku – telefon tedy zamkněte.
  • Následně rozsviťte displej a autorizujte se pomocí Touch ID či Face ID, ale iPhone neodemykejte.
  • Jakmile tak učiníte, tak na aktuální zamknuté obrazovce podržte prst, čímž se přesunete do režimu úprav.
  • V seznamu všech zamknutých obrazovek si nyní najděte tu, kterou chcete s režimem soustředění propojit.
  • Poté ve spodní části náhledu zamknuté obrazovky klepněte na tlačítko Režim soustředění.
  • Nyní už si jen v menu stačí klepnutím vybrat režim soustředění, se kterým se má zamknutá obrazovka propojit.
  • Jakmile režim vyberete, tak už jen stačí klepnout na křížek a opustit režim úprav zamknuté obrazovky.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem iPhonu s nainstalovaným iOS 16 propojit zamknutou obrazovku s režimem soustředění. Pokud tedy nyní aktivujete jakýmkoliv způsobem režim soustředění, který máte propojený se zamknutou obrazovkou, tak dojde k jejímu automatickému nastavení. A pokud režim vypnete, tak se opětovně vrátí původní zamknutá obrazovka. Pokud byste si chtěli s režimem soustředění propojit také domovskou obrazovku a ciferník na Apple Watch, tak stačí přejít do Nastavení → Soustředění, kde si vyberte konkrétní režim. Zde pak sjeďte níže k možnosti Přizpůsobení obrazovek a proveďte změny.

.