Zavřít reklamu

Apple před pár lety kompletně přepracoval svou aplikaci Počasí, která tak začala v hezčím kabátku zobrazovat základní informace o počasí. Problém byl ale v tom, že dostupná data opravdu nebyla bůhvíjak podrobná, takže si stejně mnoho uživatelů muselo stáhnout jinou aplikaci pro sledování předpovědi počasí a dalších informací. Postupně však Apple své nativní Počasí začal vylepšovat – nedávno jsme se dočkali třeba přidání radarových map a dalších funkcí. V iOS 15 pak dokonce přibyly notifikace na extrémní počasí ve vybrané oblasti, bohužel ale tato funkce pro Česko nebyla k dispozici.

iOS 16: Jak aktivovat oznámení s výstrahami počasí

Kromě toho, že v Počasí z iOS 16 nově najdeme nespočet podrobných informací a grafů, tak si uživatelé konečně mohou aktivovat upozornění na extrémní počasí i v Česku, a to i v těch nejmenších vesnicích. Tyto notifikace na extrémní počasí využívají v Česku informace z Českého hydrometeorologického ústavu, který může vydávat různé výstrahy v podobě silných dešťů a bouřek, silných větrů či možnostech požáru apod. Pokud byste o těchto výstrahách chtěli vědět jako první, tak nezbývá nic jiného, než si notifikace na extrémní počasí zapnout, a to takto:

  • Prvně je nutné, abyste se na vašem iPhonu přesunuli do aplikace Počasí.
  • Jakmile tak učiníte, tak vpravo dole klepněte na ikonu menu.
  • Následně se ocitnete v přehledu měst, kde vpravo nahoře stiskněte ikonu tří teček v kruhu.
  • Tímto se otevře malé menu, kde rozklikněte kolonku s názvem Oznámení.
  • Zde už stačí aktivovat Extrémní počasí, a to buď u současné polohy, anebo u jednotlivých měst.
  • Nakonec nezapomeňte v pravém horním rohu klepnout na Hotovo.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na iPhonu v Počasí z iOS 16 aktivovat notifikace na extrémní počasí. V případě, byste chtěli aktivovat tato oznámení u nějakého města, které není v seznamu, tak stačí, abyste se vrátili zpět na přehled měst a přidali jej. Jak jste si mohli všimnout, tak pod funkcí Extrémní počasí se nachází ještě Hodinová předpověď srážek. I tuto funkci je možné zapnout, každopádně v Česku není k dispozici, takže nic nedělá.

extrémní počasí výstraha
.