Zavřít reklamu

Pokud chcete v dnešní době s kýmkoliv chatovat, tak stačí, abyste si stáhli příslušnou aplikaci. Mezi ty nejpopulárnější patří třeba Messenger, WhatsApp, Telegram a další. Svou vlastní komunikační aplikaci má však i samotný Apple a konkrétně se jedná o Zprávy. V rámci této aplikace je totiž ještě k dispozici služba iMessage, díky které mohou mezi sebou bezplatně komunikovat všichni uživatelé jablečných zařízení. Tato služba je mezi uživateli Apple produktů velmi oblíbená, bohužel jí však dlouhodobě chyběly některé základní funkce, což se naštěstí v iOS 16 konečně mění.

iOS 16: Jak obnovit smazané zprávy a konverzace

Na našem magazínu jsme si již řekli, že můžete v jednotlivých konverzacích jednoduše mazat a upravovat odeslané zprávy, což jsou dvě funkce, po kterých uživatelé toužili opravdu dlouho. Kromě toho jsme se však v iOS 16 dočkali také možnosti, díky které je možné jednoduše obnovit smazané zprávy a případně celé konverzace. Pokud jste totiž v rámci Zpráv někdy nějakou zprávu či konverzaci smazali, tak už neexistovala možnost obnovení, což mohl být v některých případech problém. Apple tak do Zpráv přidal sekci Nedávno smazané, kterou můžeme znát třeba z Fotek. V té se uchovávají po dobu 30 dní veškeré smazané zprávy a zobrazíte ji následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu přešli do nativní aplikace Zprávy.
  • Jakmile tak učiníte, tak se přesuňte na přehled všech vašich konverzací.
  • Zde pak v levém horním rohu klepněte na tlačítko Upravit.
  • Otevře se malé menu, ve kterém stiskněte Zobrazit nedávno smazané.
  • Nyní si označením vyberte jednotlivé zprávy, které chcete obnovit.
  • Pak už jen nakonec stačí, abyste vpravo dole klepnuli na Obnovit.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na iPhonu s iOS 16 v aplikaci Zprávy obnovit smazané zprávy a konverzace. Pokud byste naopak chtěli zprávy ihned smazat i ze sekce Nedávno smazané, tak je označte, a poté klepněte vlevo dole na Smazat. Popřípadě, pokud byste chtěli obnovit či smazat všechny zprávy najednou, tak není třeba nic označovat, ale pouze klepnout na Obnovit vše, respektive Smazat vše ve spodní části obrazovky. A v případě, že máte aktivní filtrování neznámých odesilatelů, tak je nutné v přehledu konverzací vlevo nahoře klepnout na Filtry, a poté na Nedávno smazané.

.