Zavřít reklamu

Spotlight je pro mnoho uživatelů nedílnou součástí macOS a iPadOS, kromě toho ale také iOS. Prostřednictvím Spotlightu můžete provádět opravdu nespočet akcí – spouštět aplikace, otevírat webové stránky, vyhledávat na internetu či v zařízení, převádět jednotky a měny a mnoho dalšího. Zatímco na jablečných počítačích a iPadech využívají uživatelé Spotlight opravdu hodně, tak na iPhonu tomu tak bohužel není, což je dle mého opravdu škoda, jelikož dokáže zjednodušit každodenní fungování na naprosto všech Apple zařízeních.

iOS 16: Jak skrýt tlačítko Spotlightu na domovské obrazovce

Dlouhou dobu bylo možné Spotlight na iPhonu spouštět přejetím prstu shora dolů na domovské obrazovce. V iOS 16 se Apple rozhodl přidat ještě jednu další možnost, jak je možné na domovské obrazovce Spotlight aktivovat – konkrétně stačí klepnout na tlačítko Hledat ve spodní části obrazovky nad Dockem. Ne každému však nutně musí tohle tlačítko na zmíněné pozici vyhovovat, takže pokud byste ho chtěli skrýt, tak můžete – stačí postupovat následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu přešli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte níže, kde najděte a rozklikněte sekci Plocha.
  • Zde pak věnujte pozornost kategorii Hledat, která je poslední.
  • Nakonec pomocí přepínače stačí deaktivovat možnost Zobrazit Spotlight.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem iPhonu s nainstalovaným iOS 16 jednoduše skrýt tlačítko Hledat na domovské obrazovce. To ocení především jedinci, kterým zde tlačítko překáží a například na něj omylem klikají. Popřípadě, pokud jste provedli aktualizaci na iOS 16 a tlačítko Hledat se vám nezobrazuje, tak stejným způsobem můžete samozřejmě provést aktivaci zobrazování tohoto tlačítka.

hledat_tlacitko_spotlight_ios16-fb
.