Zavřít reklamu

Součástí operačního systému iOS je nativní aplikace Lupa, která je však očím uživatelů svým způsobem skrytá. To znamená, že ji nenajdete nativně klasicky v rámci aplikací, ale musíte ji přidat, a to buď skrze knihovnu aplikací anebo Spotlight. Jak už název napovídá, tak tato aplikace slouží jako lupa, díky které si s využitím fotoaparátu vašeho iPhonu můžete nechat cokoliv přiblížit. Samotné přiblížení je samozřejmě možné i v rámci Fotoaparátu, ten vám ale nedovolí tak velké přiblížení, jako právě Lupa. V rámci nového operačního systému iOS 16 se Apple rozhodl aplikaci Lupa lehce vylepšit a v tomto článku se podíváme, s čím přišel.

iOS 16: Jak v Lupě uložit a využít vlastní přednastavení

V případě, že už jste někdy Lupu využili, tak jistě víte o tom, že se zde kromě funkce přiblížení nachází také možnosti, díky kterým je možné změnit zobrazení. Konkrétně tak můžete ovládat například expozici a kontrast, nastavit filtry a další. Pokaždé, když Lupu jakkoliv přenastavíte, a poté aplikaci opustíte, tak po opětovném spuštění dojde k resetování. V iOS 16 si však uživatelé mohou uložit vlastní přednastavení, takže pokud často provádíte podobné změny, tak pro jejich načtení bude stačit jen párkrát klepnout. Pro uložení přednastavení postupujte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu přešli do aplikace Lupa.
  • Jakmile tak učiníte, tak si zobrazení nastavte podle potřeby tak, jak ho chcete uložit.
  • Následně, po nastavení, klepněte vlevo dole na ikonu ozubeného kola.
  • Tímto se zobrazí menu, ve kterém stiskněte možnost Uložit jako novou aktivitu.
  • Poté se otevře nové okno, kde si zvolte název konkrétního přednastavení.
  • Nakonec stačí klepnout na tlačítko Hotovo pro uložení přednastavení.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem iPhonu s iOS 16 v aplikaci Lupa uložit vlastní přednastavení zobrazení. Těchto přednastavení si samozřejmě můžete vytvořit více, což může přijít vhod. Jednotlivé zobrazení pak aktivujete tak, že vlevo dole klepnete na ozubené kolo, kde v horní části menu stiskněte vybrané přednastavení. Pro odstranění přednastavení klepněte také vlevo dole na ikonu ozubeného kola, poté z menu vyberte Nastavení…, a poté dole rozklikněte Aktivity, kde lze změny provádět.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.