Zavřít reklamu

Je večer a pomalu se chystáte jít spát. Ještě na chvíli otevřete telefon a najednou narazíte na skvělý článek, který byste si chtěli přečíst. Usoudíte ale, že už na to nemáte energii a raději si jej přečtete zítra ráno v autobuse. Bohužel už ale máte vyčerpaný datový limit – a proto si celou stránku, včetně obrázků, uložíte do PDF. Že nevíte jak na to? Tak čtěte dál.

Jak na uložení webové stránky do PDF

Postup je velice jednoduchý a věřím, že je taktéž velice užitečný:

  • Otevřeme webový prohlížeč Safari
  • Přejdeme na stránku, kterou chceme uložit (v mém případě článek na Jablíčkáři)
  • Klikneme na čtvereček se šipkou uprostřed dolní části obrazovky
  • Otevře se nám nabídka, ve které vybereme možnost Uložit PDF do: iBooks

Po chvilce čekání nás iPhone automaticky přesměruje do aplikace iBooks, ve které se zobrazí naše stránka ve formátu PDF. Z aplikace iBooks si poté PDF můžeme uložit například na Google Disk nebo někomu sdílet na iMessage.

Díky tomuto triku se už nemusíte bát, že byste si článek, který jste si chtěli přečíst, kvůli nedostatku dat, neotevřeli. Vše, co stačí pro přečtení článku další den v autobuse udělat, je to, že otevřete aplikace iBooks. Článek už tady na vás bude čekat a vy si jej můžete v klidu i bez datového připojení přečíst.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    A k čemu je Reading List? Ale je pravda, že Reading List, i když ho mám nastavený na ukládání stránek pro offline čtení, často stránku vůbec neuloží, resp. se ji snaží přepsat nedostupnou verzí a bez internetu nezobrazí nic. A ta synchronizace mezi zařízeními u Reading Listu bohužel taky dost kulhá.

celý text

Čtěte více.