Zavřít reklamu

Nové systémy od Applu – iOS a iPadOS 16, macOS 13 Ventura a watchOS 9 – přichází s mnohými vylepšeními. Největším vylepšením v iOS 16 je bezesporu přepracovaná zamknutá obrazovka, kterou si uživatelé konečně mohou upravit podle svých představ. Nechybí například možnost pro umístění widgetů, změnu stylu hodin, nastavení dynamických tapet apod. Apple však taktéž přišel s novým stylem zobrazení oznámení na zamknuté obrazovce. Všechny tyto novinky už si mohou vyzkoušet testeři a vývojáři v rámci beta verzí, veřejnost ještě bude muset pár měsíců vyčkat.

iOS 16: Jak změnit styl zobrazení oznámení

Uživatelé si však v iOS 16 mohou styl zobrazení oznámení změnit tak, aby jim vyhovoval. Nutno zmínit, že tato možnost je k dispozici již od první beta verze, problém je ale v tom, že jednotlivé styly nebyly nijak graficky vyobrazeny. Uživatelé tak neměli možnost zjistit, v čem se jednotlivé styly zobrazení oznámení liší. To se však mění nyní ve čtvrté beta verzi, kde už je grafické znázornění k dispozici a jednoduše vám řekne, v čem se jednotlivé styly mění. Změnu provedete následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu s iOS 16 přešli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, sjeďte níže, kde najděte a rozklikněte sekci Oznámení.
  • Zde nahoře věnujte pozornost kategorii s názvem Zobrazit jako.
  • Tady už si jen zvolte jeden ze stylů zobrazení oznámení – Počet, Sada či Seznam.

Pomocí výše uvedeného postupu je možné na vašem iPhonu v iOS 16 jednoduše změnit styl zobrazení oznámení. K dispozici jsou tři možnosti – pokud zvolíte Počet, tak nedojde ihned z zobrazení oznámení, ale jejich počtu. Při zvolení zobrazení Sady, což je výchozí možnost, se jednotlivá oznámení zobrazí naskládaná na sebe v sadě. A pokud zvolíte Seznam, tak se ihned zobrazí všechna oznámení klasicky přes celou obrazovku jako ve starších verzích iOS. Jednotlivé styly si tedy rozhodně vyzkoušejte a vyberte si ten, který vám bude vyhovovat nejvíce.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.