Zavřít reklamu

Applu vyloženě záleží nejen na ochraně soukromí svých zákazníků, ale také na jejich zdraví. Z toho důvodu existují například Apple Watch, které dokáží nejen sledovat a měřit denní aktivitu a cvičení, ale také zachránit život, a to třeba prostřednictvím detekce pádu, EKG či senzoru srdečního tepu. Kalifornský gigant se však samozřejmě neustále snaží o vylepšování a přidávání nových funkcí, díky kterým by uživatelé mohli mít své zdraví ještě více pod kontrolou. Střediskem všech těchto funkcí a zaznamenaných dat je aplikace Zdraví, kde jsme se v rámci iOS 16 dočkali několika nových funkcí.

iOS 16: Jak ve Zdraví nastavit připomínku pro užití léků nebo vitaminů

Mezi jednu z těchto funkcí, která rozhodně stojí za to, patří možnost pro přidání připomínky pro užití léku nebo vitaminu. To ocení naprosto každý uživatel, který musí během dne pravidelně nějaké léky či vitaminy užívat. O to více si tuto funkci zamilují jedinci, kteří musí například brát léky v různé dny a různé hodiny – většina z nich se totiž musí spoléhat na fyzické pořadníky léků, popřípadě v tom lepším případě na aplikace třetí strany, které však mohou představovat bezpečnostní riziko. Pojďme se proto společně podívat, jak ve Zdraví můžete připomínku pro užití léku nebo vitaminu přidat:

  • Prvně je nutné, abyste se na vašem iPhonu s iOS 16 přesunuli do aplikace Zdraví.
  • Zde pak ve spodním menu přejděte do sekce s názvem Prohlížení.
  • Jakmile tak učiníte, tak v seznamu najděte kategorii Léky a otevřete ji.
  • Tady už se vám následně zobrazí informace o funkci, kde stačí klepnout na Přidat lék.
  • Následně se otevře průvodce, kde zadejte název léku, jeho formu a sílu.
  • Kromě toho si samozřejmě určete frekvenci a denní dobu (nebo doby) užívání.
  • Poté je k dispozici také možnost pro nastavení ikony léku a barev, abyste ho poznali.
  • Nakonec stačí nový lék či vitamin přidat klepnutím na Hotovo dole.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem iPhonu s iOS 16 do aplikace Zdraví přidat lék či vitamin, společně s připomínkou pro užití. Podle nastaveného času a frekvence užívání se vám pak na iPhonu zobrazí oznámení, které vás informuje o tom, abyste si léky či vitaminy užily. Po užití pak můžete léky označit jako vzaté, takže budete mít přehled v užitých lécích. Pro přidání dalšího léku pak stačí opět přejít do Prohlížení → Léky → Přidat lék, čímž se spustí klasický průvodce.

.