Zavřít reklamu

Teprve nedávno jsme se dočkali uvolnění dlouho očekávaného operačního systému iOS 16. Ten přináší řadu zajímavých novinek, v čele s přepracovanou zamknutou obrazovkou a řadou dalších novinek spojených s nativními aplikacemi Mail, Zprávy, Fotky a další. Ačkoliv se iOS 16 setkal především s nadšením, je tady i přesto jeden nedostatek, na nějž upozorňuje stále více jablíčkářů. iOS 16 zhoršuje výdrž baterie.

Jestliže se s horší výdrží potýkáte i vy a rádi byste našli optimální řešení, pak je tento článek přesně pro vás. Nyní se totiž společně podíváme na to, co je vlastně za horší výdrž zodpovědné a jak tento neduh naopak zvrátit. Pojďme se na to tedy rovnou podívat.

Proč se po vydání iOS 16 zhoršila výdrž

Než se přesuneme k jednotlivým tipům, pojďme si ještě v rychlosti shrnout, proč vlastně ke zhoršení výdrže dochází. Ve finále se totiž jedná o kombinaci hned několika aktivit, které si jednoduše vyžadují o něco více energie, což se následně podepíše na horší výdrži. Vesměs to celé souvisí s novinkami z iOS 16. Prvním kamenem úrazu může být automatická detekce duplicitním fotografií. Apple v iOS 16 přidal novou funkci, kdy systém v rámci nativní aplikace Fotky automaticky porovnává snímky a dokáže mezi nimi vyhledat takzvané duplikáty. Jejich vyhledávání a porovnávání probíhá přímo na zařízení (s ohledem na soukromí a zabezpečení), což si pochopitelně vezme část výkonu a spolu s ním i baterii.