Zavřít reklamu

Dnes Apple zopakoval vlastnosti aktualizace iOS s pořadovým číslem 7. Detaily jsme se již dozvěděli v červnu na každoroční vývojářské konferenci WWDC.

Apple vystoupil novým směrem v designu poté co se i o vzhled softwaru začal starat dvorní designér Applu Jony Ive. Bylo nám představeno čistější uživatelské rozhraní se silným konceptem hloubky a jednoduchosti. Kromě nového vzhledu se také můžeme těšit na přepracovaný multitasking, kde kromě ikon nově vidíme i poslední obrazovku každé aplikace; Ovládací Centrum obsahující zkratky k zapínání Wi-Fi, Bluetooth, módu Nerušit, společně s ovládáním hudby; nové notifikační centrum rozdělené na tři stránky – přehled, všechny a zmeškané notifikace. AirDrop se nově také dostal i do iOS, bude umožňovat přenášet soubory mezi iOS a OS X zařízeními na krátkou vzdálenost.

Podle očekávání jsme také slyšeli o nové streamovací hudební službě iTunes Radio, která by měla podpořit objevování nové hudby. Apple se také tlačí do aut integrací iOS In The Car, kde s největšími automobilkami chtějí lidem umožnit využívat co nejvíce z iOS i při řízení.

Všechny nativní aplikace získaly nový vzhled i funkce, více se dozvíte v podrobnějších článcích, které připravujeme. Vydání iOS 7 veřejnosti Apple oznámil na 18.září, poté všechna kompatibilní zařízení (iPhone 4 a výše, iPad 2 a výše, iPod Touch 5. gen.) budou moci provést Software Update v Nastavení. Apple očekává, že iOS 7 poběží až na 700 milionech zařízení.

.