Zavřít reklamu

Před několika týdny jsme vás informovali o tom, že sociální síť Facebook začala postupně uvolňovat nový vzhled mezi své uživatele. Nový vzhled měl zaujmout svou jednoduchostí, moderním nádechem a hlavně tmavým režimem. Novou verzi Facebooku si mohli uživatelé vyzkoušet již s předstihem, avšak prozatím jen na některých prohlížečích (Google Chrome). Facebook však slíbil, že tento nový vzhled brzdy zpřístupní i v rámci jablečného prohlížeče Safari v macOS. Před pár dny tak učinil a Facebook v novém vzhledu si tak mohou plnými doušky užívat i uživatelé Maců či MacBooků.

Osobně vnímám nový vzhled Facebooku jako velmi povedený. U staršího vzhledu jsem neměl ani tak problém s tím, jak vypadal, ale se stabilitou. Když jsem prakticky na cokoliv ve starém vzhledu na Facebooku kliknul, tak trvalo několik dlouhých sekund, než se fotka, video či cokoliv jiného otevřelo. Naprosto stejně to bylo i v případě, že jsem chtěl na Facebooku využít chat. Nový vzhled je v tomto případě nejen pro mě záchranou a věřím, že si Facebook tímto získá více nových uživatelů, popřípadě že se vrátí starší uživatelé. Nový vzhled je doopravdy svižný, jednoduchý a rozhodně není jeho používání noční můrou. Ne každému však tento nový vzhled musí nutně vyhovovat. Proto dal Facebook těmto uživatelům ještě na nějakou dobu možnost se vrátit zpět na starý vzhled. Pokud i vy patříte mezi tyto uživatele, tak pokračujte ve čtení.

nový facebook
Zdroj: Facebook.com

Jak vrátit vzhled Facebooku v Safari do původní podoby

V případě, že se z nového designu chcete vrátit zpět na ten starý, tak je postup následující:

 • Přihlaste se k vašemu facebookovému účtu.
 • V pravém horním rohu klepněte na ikonu šipky.
 • Zobrazí se menu, ve kterém stačí klepnout Přepnout na klasický Facebook.
 • Po klepnutí na tuto možnost se opět načte starý Facebook.

Pokud patříte mezi zastánce starého vzhledu, tak byste se měli mít na pozoru. Jednak je v dnešní době velmi důležité si zvykat na nové věci, a jednak berte na vědomí, že Facebook s největší pravděpodobností nebude možnost vrátit se zpět na starý vzhled nabízet navždy. Čím dřív si tedy na nový vzhled zvyknete, tím lépe pro vás. Pokud se chcete ze starého vzhledu vrátit na ten nový, postupujte stejně jako je uvedeno výše, pouze klepněte na možnost Přepnout na nový Facebook.

Diskuze k článku

  Já už mám ten nový a není možnost to přepnout z5. vypadá to jako mobilní verze. sice je vzhledově hezčí ale mě se osobně nelíbí :-D a už to nejde dát na ten starý.

  Zatím nový BETA FB je paskvil zmizelo mi plno funkcí a nevidím své nabídky ani prodané děs a nikdo se nehlásí a načítám stránky jak u blbých jsem stále na F5

  Bohužel, ani mně nejde vrátit na původní, který mi vyhovoval mnohem více než tenhle nový paskvil. Nemožnost návratu jsem hlásila na tu jejich PRÝ „pomoc a podpora“ , ovšem ze strany FB nulová odozva :-(

  Mám dojem, že autor článku je s prominutím … Vychvaluje kravinu (nový vzhled), který se většině nelíbí a to i z důvodu nepraktičnosti i nefunkčnosti. Článek je dost zavádějící, autor asi mimo …

  Autor článku je asi trochu mimo mísu. Mám také už nový vzhled, bez možnosti vrátit se ke starému vzhledu. Stejně jako někteří zde, jsem hlásila na podporu nemožnost vrátit se ke starému vzhledu a na závady jsem zase hlásila nedostatky, kterých má nová verze hafo, ale žádná odezva. Závady např. : Upozornění na nové příspěvky uvádí čas v hodinách místo v minutách. Takže místo 5 minut, když si odskočím, napíše čas zveřejnění 5 hodin. V albech není možnost listovat zpět, ale pouze dopředu, takže k novým fotografickým příspěvkům, které jsem si mohla hned nalistovat prohlížením od prvního snímku směrem dozadu, se musím teď prolistovat prohlížením dopředu třeba přes 100 snímků. Staré příspěvky ve FB skupinách se daly vyhledávat podle roku a měsíce (třeba když jsem věděla, že to bylo loni v létě) a teď už to vyhledává pouze podle roku a to je tedy v některých případech mnoha stovkový počet, takže to je k vzteku. A ještě mnoho dalších nedostatků, takže nový vzhled je za mě na dvě věci : na nic a na hov..

  To je neskutečná prasárna a od září už to nepůjde vůbec změnit. Jdu si postahovat příspěvky, dokud je ještě mám možnost vidět. A pak to zabalím, je to hnus! Fuj!

  Je to hnus,vůbec se mi to nelíbí.Párkrát mi šlo přepnout na starý vzhled, teď už to nejde, tak tam radši nebudu chodit.Je to odporné.

  1/3 zabírají kontakty ,1/3 nic bílé místo a uprostřed teprve příspěvky ,které člověk skoro nevidí .Nepotřebují kontakty přes 1/3 monitoru,kdo to vymyslel?

  Přesně tak jsou to i….i, je to pro mobil a néí pro staré PC s rozlišením ani né Full HD. Mi co máme 4K pro ně Facebook není je starý měla přijít nějaká změna.

  Blbovina, fakt! Kdyby aspoň fungovala na notebooku možnost, že pokud dám zvětšit fotku na celou obrazovku, tak se opravdu zvětší na celou obrazovku a ne že celou 1/3 bude zabírat vedle chat! Byl bych pro petici za možnost starého vzhledu! :-D

  Starý vzhled byl mnohem lepší a pro mě i přehlednější, teď je to nafrkané páté přes deváté, ale už to nejde přepnout. Párkrát to šlo, ale teď mi zmizela i ta možnost přepínání.

  Nový vzhled je příšerný, nemám na něj slov, nejraději bych si ho kvůli tomu zrušila, nemít tam tolik fotek, doufám, že bude hodně stížností a vrátí zpět ten původní. Tohle je šílené, nepřehledné a blbne mi, chci někomu napsat a kliknu na někoho jiného, zpráva mi nejde v pohodě hodit na lištu. Nevím který „jouda“ to vymyslel a hlavně proč to všem nutí, když se to nikomu nelíbí…

  ted mi skočíl nový vzhled fb. nelíbí se mi,vůbec se v tom nevyznám. ten stary vzhled byl pro mě přehlednější a zmizelo mi spousty funkcí

celý text

Čtěte více