Zavřít reklamu

Součástí operačního systému iOS je nativní aplikace Diktafon, která skvěle slouží pro potřeby pořizování, úpravy a správy zvukových nahrávek. Pokud vám ale z jakýchkoliv důvodů nativní Diktafon v iOS nevyhovuje, je zapotřebí sáhnout po některé z aplikací třetích stran. Vyzkoušeli jsme za vás aplikaci Diktafon (Audio Recorder, Voice Memos). V čem je jiná než nativní Diktafon od Applu?

Vzhled

Aplikace Audio Recorder má velice jednoduchý vzhled a přehledné uživatelské rozhraní. Po spuštění aplikace vás uvítá domovská obrazovka, na které se budou zobrazovat veškeré záznamy. Na panelu ve spodní části displeje najdete tlačítko pro přístup k záznamům a tlačítko pro pořízení záznamu. Záznam se spouští po klepnutí na červené kolečko, v průběhu pořizování nahrávky se vám na displeji zobrazuje graf záznamu spolu s údajem o délce nahrávky. Napravo od tlačítka pro ukončení nahrávání najdete tlačítko pro pozastavení záznamu, vlevo se nachází špendlík pro označení konkrétního místa v nahrávce.

Funkce

Kromě základní funkce nahrávání nabízí aplikace Audio Recorder užitečnou možnost označení určitého bodu v nahrávce špendlíkem, přičemž v průběhu označování nedojde k přerušení nahrávání. Tato funkce je obzvlášť užitečná v případě, že nahráváte rozhovor nebo třeba přednášku. Po ukončení nahrávání se vám zobrazí menu s možnost zařazení pořízené nahrávky do vybrané kategorie, jejího označení štítkem, najdete zde i informace o počtu umístěných špendlíků, velikosti a délce souboru. Další skvělou funkcí je možnost transkripce, která funguje překvapivě dobře – ve výchozím nastavení funguje v aplikaci transkripce z češtiny, jazyk ale můžete změnit v nastavení aplikace. Jednotlivé záznamy můžete přejmenovávat, sdílet, mazat, přidávat do oblíbených a měnit jejich délku. Aplikace nahrává i v případě, že zamknete svůj iPhone. Všechny uvedené funkce jsou k dispozici v bezplatné verze aplikace, za 59 korun měsíčně získáte možnost neomezené délky transkripce, integraci s cloudem, odstranění reklam, možnost zabezpečení PIN kódem a možnost přiřazení polohy k jednotlivým záznamům. Do aplikace můžete importovat nahrávky, umístěné v nativních Souborech na vašem iOS zařízení, aplikace je kompatibilní se Zkratkami Siri, nabízí možnost nastavení kvality zvuku nebo sdílení souborů přes Wi-Fi.

V průběhu používání jsem nezaznamenala žádné chyby, aplikace je spolehlivá, výkonná, reklamy v neplacené verzi příjemně nerušivé (zobrazují se v podobě banneru v horní části displeje). Všechny prémiové funkce si můžete bezplatně vyzkoušet na jeden týden.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více